Mediolan pogoda maj. Jakie są temperatury, opady i czy warto lecieć?

Maj to już miesiąc, który może spokojnie konkurować momentami z latem. Jak wygląda pogoda, maj i Mediolan w tym już całkiem ciepłym miesiącu? Czy jest gorąco? Czy warto wtedy lecieć do Mediolanu w maju oraz czy dużo pada w maju w Mediolanie? Zobaczcie!

Temperatury w maju w Mediolanie

Maj w Mediolanie to początek prawdziwej wiosny z temperaturami, które zaczynają coraz bardziej przypominać lato. Średnia temperatura waha się od 18 do 25 stopni Celsjusza. Dzięki temu mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się ciepłymi i słonecznymi dniami. Można jednak spodziewać się również nieoczekiwanych fali upałów, kiedy temperatury mogą wzrosnąć nawet do 30 stopni Celsjusza. W nocy jednak temperatury spadają do mniej więcej 10 stopni Celsjusza powyżej zera.

Opady i deszcz w maju w Mediolanie

Opady deszczu w Mediolanie w maju mogą być zróżnicowane. Choć jest to jeden z najwilgotniejszych miesięcy w roku, z około 12 dniami deszczowymi, to zwykle są one rozłożone przez cały miesiąc i nie trwają długo. Wilgotność wynosi około 70%, co jest nieco niższym poziomem w porównaniu do poprzednich miesięcy (Pogoda w Mediolanie w kwietniu).

Pogoda w maju w Mediolanie

Podsumowując, maj w Mediolanie zapewnia stopniowe wejście w wysokie temperatury, z umiarkowanymi, ale częstymi opadami deszczu. Mimo to, większość dni jest ciepłych i słonecznych, co stwarza idealne warunki do zwiedzania miasta. Pogoda jest jednak nieprzewidywalna i może szybko zmienić się z upalnej do chłodnej i deszczowej, dlatego zawsze warto mieć pod ręką zarówno lekkie ubrania letnie, jak i parasol lub kurtkę przeciwdeszczową. Temperatury mogą sięgać nawet powyżej 25 stopni powyżej zera.

Mediolan w maju, czy warto?

Podsumowując, czy warto lecieć do Mediolanu w maju? Odpowiemy jak słynni Rabini, albo tak albo nie – ale postaramy się Wam przedstawić podstawowe plusy i minusy.

Plusy:

  • Bywa gorąco, sezon powoli się otwiera.
  • Majówka w Alpach może być doskonałym pomysłem, jest zielono i wszystko kwitnie.
  • Ceny wciąż są w miarę niskie przed wakacjami

Minusy:

  • Wciąż za dużo opadów, zwłaszcza w górach
  • W cieplejsze weekendy, możecie napotkać tłumy turystów.

Jeśli kochacie wiosnę, lećcie do Mediolanu w maju 🙂

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB