Mediolan pogoda sierpień. Jaka temperatura w sierpniu?

Wyjazd do Mediolanu to dobry sposób na spędzenie wakacji niezależnie od pory roku. Wiele osób wybiera się do stolicy Lombardii w okresie wakacyjnym decydując się na wyjazd w sierpniu. Przed organizacją wyjazdu do Mediolanu w sierpniu turyści stawiają sobie pytanie: jaka jest pogoda w Mediolanie w sierpniu. Czy warto jechać do Mediolanu w sierpniu? Jakie są średnie temperatury? Czy padają deszcze?

Czy warto jechać do Mediolanu w sierpniu? Jeśli chodzi o pogodę w Mediolanie w sierpniu to jest to miesiąc kuszący dobrymi warunkami pogodowymi. Zarówno jeśli chodzi o niewielką szansę na opady deszczu jak i wysokie temperatury.

Temperatura w Mediolanie w sierpniu

Przełom lipca i sierpnia to najgorętszy okres w Mediolanie jeśli chodzi o średnią temperaturę. Dalej w lipcu pogoda nieco pogarsza się i średnie temperatury spadają. Z początkiem lipca w Mediolanie możemy spodziewać się średniej temperatury wynoszącej 30 stopni Celsjusza.

Im dalej tym pogoda nieco się pogarsza ale jest to różnica wręcz kosmetyczna. Środek miesiąca to temperatura średnia wynosząca 28 stopni Celsjusza, a ostatnie dni sierpnia to średnia 27 stopni Celsjusza. Oczywiście zdarzają się dni w których temperatury są wyższe od średnich więc możemy spodziewać się upałów powyżej 30 stopni Celsjusza.

Jaka jest pogoda nocą w sierpniu w Mediolanie? Komfortowa ale nie upalna co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy chcą odpocząć od wysokich temperatur panujących w dzień. W nocy z początkiem lipca średnia to 19 stopni, a pod koniec miesiąca średnia nocą spada do 17 stopni Celsjusza. Jak widać pogoda wciąż jest dobra.

Deszcze i inne warunki pogodowe

Mediolan jest miastem w którym pada sporo. To północne Włochy, a nie Sycylia. Czy w sierpniu też pada? Średnia opadów w sierpniu jest wyższa niż w lipcu ale wciąż nie jest to miesiąc w którym deszcze są ulewne. Średnia w sierpniu to 56 mm opadów z początkiem miesiąca i 70 mm deszczu pod koniec. Trzeba więc liczyć się z tym, że deszcz może spaść.

Sierpień w Mediolanie jest raczej słoneczny, wiatry są lekkie o w upalne dni potęguje odczuwalną temperaturę. Wilgotność powietrza w sierpniu nie należy do najwyższych więc jest dość komfortowo.

Czy warto jechać do Mediolanu w sierpniu?

Jeśli bierzemy pod uwagę warunki pogodowe to wyjazd do Mediolanu w sierpniu jest dobrym pomysłem. Pogoda jest upalna ale nie są to bardzo wysokie upały sięgające 40 stopni. Trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, ochranianiu głowy od słońca czy kremach z filtrem.

Warto też podkreślić, że największe atrakcje Mediolanu to atrakcje położone w mieście, a więc jest tu po prostu gorąco. Na szczęście wieczorami temperatury są przyjemne.

Sierpień to szczyt sezonu wakacyjnego więc w Mediolanie należy spodziewać się znacznej liczby turystów. Dostęp do atrakcji takich jak katedra w Mediolanie może być utrudniony z powodu kolejek. Jeśli chcecie w sierpniu zobaczyć Ostatnią Wieczerzę to zakup biletów polecamy na wiele tygodni, a nawet miesięcy, przed podróżą.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB