Mediolan do Como, jak najłatwiej dojechać? Jezioro Como z Mediolanu

W tym artykule skupimy się nad tym jak dojechać do Como z Mediolanu i jak dostać się nad jezioro Como ze stolicy Lombardii w 2024 roku. Bez obaw, jeśli się zastanawiacie jak się dostać do Como z Mediolanu to w tym artykule się tego dowiecie – na tej trasie jeździliśmy setki razy!

Como z Mediolanu w 2024

Mediolan to miasto, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Nie mniej atrakcyjne jest jednak otoczenie tego włoskiego miasta, które kryje w sobie wiele urokliwych zakątków. Prawdziwym klejnotem jest tu na przykład Jezioro Como, położone tylko około 50 km od Mediolanu. Warto się tam wybrać, zwłaszcza jeżeli mamy już dość zgiełku dużego miasta i szukamy natury i spokoju. Jak więc najłatwiej dojechać z Mediolanu do Como?

Mediolan do Como samochodem

Nie do przecenienia jest tutaj możliwość, jaką daje samochód, zwłaszcza jeżeli pod uwagę weźmiemy nie tylko Jezioro Como, ale także inne atrakcje na północ od Mediolanu. Taka wyprawa to około 50-70 minut jazdy – w zależności od tego, jak bardzo korkuje się autostrada A8 i A9. Wobec tego idealnym rozwiązaniem może okazać się wynajem auta, szczególnie jeśli podróżujemy w grupie, co zdecydowanie zniweluje koszty.

Mediolan Como, pociąg w 2024

Como z Mediolanu
Como i Lecco z Mediolanu

Jak dojechać pociągiem z Mediolanu nad jezioro Como? Dla osób, które nie są przekonane do podróży samochodem, mamy jednak inną opcję. Włoskie koleje Trenitalia (Trenord) oferują regularne połączenia pociągowe z centrum Mediolanu (stacja Milano Centrale) do Como (do stacji Como S. Giovanni). Jest to wyjątkowo wygodne i szybkie rozwiązanie. Trasa ta jest obsługiwana codziennie, z częstotliwością co godzinę lub częściej, a czas podróży wynosi tylko około 40 do 60 minut. Do Como dojedziecie też z przystanku w centrum Mediolanu Milano Cadorna do samego centrum Como (Como Lago) pociągiem.

Bilet na pociąg z Milano Centrale do Como S.Giovanni wynosi jedynie 5,20 EUR i można go zakupić bezpośrednio na stacji, na stronie internetowej Trenitalia.com, bądź w aplikacji mobilnej. Pociągi Trenitalia to komfortowa i ekologiczna alternatywa dla podróży samochodem.

Pamiętajcie, że w 2024 roku jeśli kupicie bilet przez stronę trenitalia.com musicie go skasować z linku w mailu!

Mediolan Lecco, pociąg w 2024

Kolejną opcją by dostać się nad jezioro Como, jest przejazd pociągiem do Lecco. Podróż z Milano Centrale do Lecco trwa 47 min do 1 h a bilet na tej trasie kosztuje 5,2 EUR. Trasa ta ma też plusy, bo dalej możecie dojechać do samej Varenny i wtedy blisko już jest do Bellagio.

Nie ważne jednak jak zdecydujecie się dojechać do Como, zapewniam, że nie pożałujecie. Natura, sztuka, spokój – to wszystko znajdziecie tutaj nad jeziorem i w pobliskich górach. Czy zdecydujecie się na przejażdżkę wzdłuż Jeziora Como, czy też będziecie podziwiać go w ciszy z jednej z liczących się z widokiem restauracji – satysfakcja z wyprawy jest gwarantowana. Do tego piękne, włoskie słońce, fantastyczne jedzenie i moc pozytywnych wrażeń. Czego chcieć więcej?

Polecamy też opcję przemieszczenia się z Bergamo do Como jeśli lądujecie na lotnisku Orio al Serio

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB