Bergamo czy Mediolan? Co wybrać? Gdzie lepiej na wakacje?

Lecąc do Bergamo zapewne zadajecie sobie pytanie gdzie lepiej spać w Bergamo czy Mediolanie? Gdzie zorganizować sobie nocleg? Mediolan czy Bergamo będzie lepszą bazą wypadową? Gdzie lepiej pojechać do Bergamo czy do Mediolanu? Gdzie lepiej w Bergamo czy w Mediolanie? Bergamo czy Mediolan co lepsze?

 

Bergamo czy Mediolan?

 

Bergamo i Mediolan
Czarne linie to linie kolejkowe.

Zacznijmy od podstawowej wątpliwości, czyli które z miast Bergamo czy Mediolan jest lepsze jako tak zwana baza wypadowa po Lombardii? Mediolan jako stolica regionu i jego największe miasto oraz hub przesiadkowy najlepiej nadaje się na bazę waszych wakacji, dojedziecie z tego miejsca z łatwością do Como, Lecco, Genui, Turynu, Novary czy nawet do Rzymu, Bolonii czy Rimini.

Bergamo oferuje szybsze połączenie do Lecco, Brescii, Lago di Iseo, Lago di Garda czy Parco Regionale delle Orobie. Musicie zadać sobie pytanie, które z tych miejsc chcecie odwiedzić i odpowiednio wtedy będzieci mogli dobrać nocleg.

 

Bergamo czy Mediolan na nocleg?

 

hotel Bergamo
Widok z tarasu hotelu San Giorgio w Bergamo

Bergamo jako mniejsze miasto oferuje według nas lepsze warunki noclegu w porównaniu do dużego Mediolanu. Nie mówimy tutaj o ilości obiektów a o włoskim klimacie i pięknym widoku na Citta Alta z wielu hoteli. Dzięki temu, że Bergamo jest mniejsze to i tłumy są mniejsze, że wieczorne spacery są milsze i spokojniejsze w porównaniu do pełnego turystów Mediolanu.

Oczywiście jeśli chodzi o ilość hoteli i apartamentów oczywiście lepiej będzie w Mediolanie jednak my wybralibyśmy urokliwe Bergamo.

 

Bergamo czy Mediolan gdzie na wakacje?

 

Bergamo Mediolan co wybrać

Centrum Bergamo upchane jest ciekawymi atrakcjami, Mediolan jest bardziej rozlany jeśli chodzi o zabytki i ciekawe miejsca. W obu miejscach znajdziecie dobre atrakcje, oba miasta spokojnie możecie zwiedzać więcej niż 1 – 2 dni bez przerwy. Oczywiście ze względu na wielkość miasta będzie ich więcej w Mediolanie, jednak to w Bergamo będą bardziej skupione blisko siebie. Jeśli szukacie klimatu małego włoskiego miasteczka wybierzcie Bergamo i Citta Alta, jeśli natomiast nie przeszkadza Wam wielkomiejski klimat wybierzcie Mediolan.

 

Bergamo czy Mediolan co wybrać?

 

Mediolan widoczny z Bergamo
Ciekawostka, Mediolan jest widoczny z Bergamo z zamku San Vigilio

Co więc wybrać? Jeśli macie jeden dzień w okolicy, wybierzcie Bergamo – jeśli macie więcej dni, to może warto podjechać do obu miast. Na nocleg warto wybrać miasto, które będzie bliżej miejscom które wybraliście do zwiedzania. Warto też przemyśleć czy będzie przeszkadzać Wam ogrom Mediolanu. Może właśnie dlatego Bergamo święci sukcesy wśród turystów, nie dość, że to piękna miejscowość to do tego jest idealną bazą noclegową pod Mediolanem.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB