Czy Bergamo i Mediolan to to samo?

Wiele osób, szczególnie podróżujących tanimi liniami lotniczymi, zadaje sobie pytanie czy Bergamo to to samo co Mediolan. Czy Bergamo i Mediolan to to samo? Jaka jest różnica?

Czy Mediolan to to samo co Bergamo to pytanie, które tylko pozornie jest głupie. Zadają je sobie bowiem najczęściej osoby podróżujące tanimi liniami lotniczymi na lotnisko Orio al Serio czyli lotnisko Mediolan Bergamo Airport. Czy jednak to to samo?

Bergamo to urocze miasto zachwycające swoim średniowiecznym urokiem i bogatą historią. Usytuowane na północy Włoch w Lombardii, około 40 kilometrów na wschód od Mediolanu. Znane z pięknej starówki otoczonej weneckimi murami obronnymi, wąskich uliczek wypełnionych zapachem kawy i malowniczych placów.

Mediolan, stolica regionu Lombardii, jest jednym z największych i najbardziej dynamicznych miast we Włoszech. To miasto mody, designu, biznesu i turystyki, jedno z miast we Włoszech gdzie zarabia się najwięcej.

Mediolan to osobne miasto, a Bergamo to osobne miasto. Miasta te łączy położenie w regionie Lombardia oraz… nazwa handlowa lotniska Orio al Serio, która wprowadza zamęt w głowach turystów.

To właśnie nazwa lotniska w Orio al Serio, położonego niedaleko centrum Bergamo, często wprowadza w błąd podróżnych. Lotnisko to nazywa się „Mediolan Bergamo”, co może sugerować, że znajduje się ono w pobliżu samego Mediolanu.

W rzeczywistości lotnisko jest oddalone od Mediolanu o kilkadziesiąt kilometrów. Jeśli zależy nam na locie do samego Mediolanu to musimy skorzystać z innych lotnisk.

Bliżej są Malpensa i Linate. Tutaj dowiecie się jak dojechać do Mediolanu z lotniska w Bergamo, a tutaj dowiecie się ile kosztuje autobus z lotniska do Mediolanu.

Czy Mediolan i Bergamo to to samo? Mediolan Bergamo to nazwa lotniska BGY Orio al Serio. Dla podróżnych wybierających Mediolan w katalogu połączeń tanich linii lotniczych Bergamo to to samo co Mediolan bowiem zwykle chodzi właśnie o lotnisko Mediolan Bergamo. W każdym innym przypadku mowa o dwóch różnych miastach we włoskim regionie Lombardia.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB