Ile kosztuje piwo w Bergamo? Ceny piwa w Bergamo

Wielu Polaków nie wyobraża sobie wyjazdu na wakacje bez spożywania napojów alkoholowych w tym piwa. Wśród nich są też turyści planujący wyjazd do Bergamo, którzy zastanawiają się ile kosztuje piwo w Bergamo. Jakie są ceny piwa w Bergamo?

W barze Il Pozzo Bianco craftowe piwo lane z Włoch to koszt 5,50 EUR za 0,33 oraz 6,50-7 EUR za 0,4 litra. Litrowy pilsner to koszt 14,50 EUR. Piwa w butelce to koszt w granicach 7-8 EUR za butelkę 0,33 piwa importowanego, puszka to koszt w granicach 7 EUR.

W pubie Barrier w Bergamo koszt piwa to od 5,50 do 6,50 za lane piwo 0,4 litra. W pubie-pizzeri Wood Beer piwo 0,4 lane to koszt 6 EUR, butelki kosztują po 6 EUR. W pubie Coronne za piwo 0,3 trzeba zapłacić 5-6 EUR.

Ile kosztuje piwo w restauracji? Lokalne piwa z Bergamo w jednej z lepszych restauracji czyli Baretto kosztują 7 EUR za 0,33 i 9 EUR za 0,5 litra. Ceny pochodzą z cenników restauracji i barów w Bergamo z 2024 roku. Warto pamiętać, że nie obejmują coperto.

Ile kosztuje piwo w sklepie w Bergamo? Zdecydowanie mniej niż w pubie czy restauracji. Za Heinekena w sklepie płacimy 1,59 EUR. Peroni Nastro Azzuro Stile kosztuje 1,35 EUR za 0,33, Peroni Birra 0,66 kosztuje 1,39 EUR, a za piwo Leffe trzeba zapłacić 1,99 EUR.

Podsumowanie: ile kosztuje piwo w Bergamo? Cena piwa w lokalach w Bergamo to widełki około 5-7 EUR za małe i 6-8 EUR za duże. W sklepach za piwo płaci się od 1,30 do 2 EUR.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB