Ile kosztuje kawa w Bergamo? Kawa w Bergamo cena 2024

Włoska kultura picia kawy dobrze znana jest na całym świecie. Wielu turystów wybierających się do Bergamo zastanawia się ile kosztuje kawa w Bergamo. Czy we Włoszech w Bergamo kawa jest droga? Ile kosztuje kawa w Bergamo w restauracji? Ile kosztuje kawa w Bergamo w kawiarni? Oto ceny kawy w Bergamo! Sprawdźmy to!

Osoby, które przywykły do cen kawy w restauracjach i kawiarniach w Polsce mogą się naprawdę zdziwić po przylocie do Bergamo. Ile kosztuje kawa w Bergamo? Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tyle co nic! Jakie są ceny?

W kawiarniach średniej i wysokiej klasy za kawę espresso zapłacimy w centrum Bergamo w granicach od 1,20 do 1,50 EUR. W bardzo wyszukanych lokalach będzie nieco drożej, a za espresso lub espresso macchiato w McDonald’s zapłacimy… 1 EUR. Ceny kawy w Mediolanie są nieznacznie wyższe ale bez tragedii.

W takiej cenie espresso wypijemy na przykład w bardzo popularnej i jednej z droższych kawiarenek Cavour 1880. Podobne ceny czyli od 1,30 EUR za espresso po 2,80 EUR za chai latte znajdziemy w cenniku kawiarenki Porticisei bar caffè.

W nieco bardziej wyszukanych miejscówkach takich jak polecana w Przewodniku Michelin restauracja Baretto di San Vigilio cena kawy to od 2,40 EUR za espresso po 3,50 EUR za cappuccino.

W restauracji Il Ducale za kawę płacimy w granicach 2,50-3 EUR, w Ristorante Pasta & Basta kawa espresso to koszt 1,50 EUR.

Podsumowanie: ile kosztuje kawa w Bergamo? Za najprostsze espresso w Bergamo w 2024 roku płacimy zwykle w granicach 1,20 do 1,50 EUR czyli w przeliczeniu na złotówki od około 5,60 do 7 złotych.

W restauracjach wyższej klasy najdroższa kawa to koszt do 3 EUR czyli maksymalnie 14 złotych. To tyle ile trzeba zapłacić w Polsce za kawę na stacji benzynowej. Tutaj przeczytacie ile kosztuje obiad w restauracji w Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB