Czy w Bergamo jest drogo? Czy Bergamo jest drogie? Ceny!

Bergamo jest jednym z miast do których bardzo łatwo dolecieć za pośrednictwem tanich linii lotniczych z wielu lotnisk w Polsce. Z tego powodu wielu turystów zastanawia się czy w Bergamo jest drogo. Czy Bergamo jest drogim miastem? Czy wycieczka do Bergamo jest droga? Czy w Bergamo jest drogo? Sprawdźmy to.

Tanie bilety lotnicze z wielu lotnisk w Polsce oraz łatwość dojazdu z lotniska w Bergamo do centrum sprawia, że miasto to jest często wybierane za cel podróży przez wielu rodaków.

Wielu rodaków zastanawia się czy w Bergamo jest drogo. Czy wyjazd do Bergamo jest drogi? Jeśli chcemy porównać ceny w Bergamo z cenami w takich miejscach jak Mediolan, Rzym czy Wenecja to szybko stwierdzimy, że Bergamo nie jest drogie.

Dla przykładu bilet komunikacji miejskiej w Bergamo na 75 minut, który obowiązuje też na kolejkę w Bergamo, to koszt 1,5 EUR, a bilet 72 godziny to koszt tylko 12 EUR.

Wstęp do popularnego muzeum Accademia Carrara Muzeum w Bergamo kosztować nas będzie 15 EUR, za espresso w kawiarni zapłacimy w granicach 2 EUR, a za pizzę w jednej z droższych pizzerii takich jak Pizzeria San Martino zapłacimy od 8 do 12 EUR. Zwiedzanie atrakcji w Bergamo nie jest drogie.

Za noc w czterogwiazdkowym hotelu w Bergamo zapłacimy w granicach 500-700 złotych, a jeśli chcemy spać w gorszych warunkach i zdecydujemy się na trzy gwiazdki ale za to blisko centrum to za nocleg zapłacimy około 400 zł. Wynajem mieszkań w popularnych serwisach w Bergamo to znajdziemy oferty również w okolicach 400 zł za noc. Ceny w Restauracjach w Bergamo też nie są wysokie.

Jak widać ceny w Bergamo są niższe niż w wielu popularnych turystycznych miastach we Włoszech, a często nawet niższe niż w takich miastach jak Kraków czy Warszawa. Wyjazd do Bergamo jest więc dobrą okazją na to, by zobaczyć północne Włochy i nie wydać majątku tak jak to ma miejsce w pobliskim Mediolanie.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB