Czy w Bergamo jest pożar 2023? Czy w Bergamo się pali?

Sezon urlopowy w 2023 roku obfituje w tragiczne w skutkach pożary trawiące wiele urlopowych destynacji położonych w Grecji i w Turcji. Z tej przyczyny wiele osób zastanawia się czy w Bergamo jest pożar 2023. Czy w Bergamo są pożary? Czy styrta pali się w Bergamo? Gdzie był pożar w okolicy Bergamo w 2023 roku? Sprawdźmy to!

Wielu przezornych turystów planujących urlopowy wyjazd do Bergamo w 2023 roku zastanawia się czy w Bergamo są pożary. Czy w Bergamo się pali?

Obecnie w położonym na północy Włoszech mieście Bergamo oraz w jego okolicach nie ma zagrożenia pożarowego więc do Bergamo można jechać. Warto jednak pamiętać, że całkiem niedawno dochodziło do pożarów w miejscach niezbyt odległych od włoskiego Bergamo czyli w Szwajcarii.

Do tragicznych w skutkach pożarów dochodziło niedawno w szwajcarskim kantonie Wallis. Pożary w Szwajcarii rozprzestrzeniały się w dużym tempie, a lokalne władze informowały o tym, że ogień pojawił się aż w 300 różnych punktach. Na szczęście pożary w Szwajcarii względnie niedaleko od włoskiej granicy zostały stosunkowo szybko zażegnane i obecnie nie stanowią już zagrożenia dla turystów.

Podsumowanie: czy w Bergamo są pożary w 2023 roku? Obecnie w Lombardii oraz w samej bezpośredniej okolicy Bergamo we Włoszech nie dochodzi do pożarów, a więc wyjazd do Bergamo jest bezpieczny. Ze względu na fale upałów i pożary trawiące całą Europę warto śledzić doniesienia lokalnych mediów, które jako pierwsze mogą informować o powstaniu zagrożenia pożarowego w Bergamo w 2023 roku.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB