Czy w Wielkanoc 2025 sklepy we Włoszech są otwarte?

Wiele osób jadących do Włoch w okresie Wielkanocnym zastanawia się czy w Wielkanoc sklepy we Włoszech są otwarte. Mamy informacje dla osób jadących do takich miejsc jak Rzym, Mediolan, Palermo czy Wenecja. Jakie są godziny otwarcia sklepów we Włoszech w Wielkanoc 2025? Czy sklepy w Wielkanoc są otwarte we Włoszech? Co jest otwarte?

W Polsce kwestia otwartych sklepów w Wielkanoc jest dość łatwa do ogarnięcia. W Wielką Sobotę sklepy są otwarte krócej niż zwykle, w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny w większości zamknięte. We Włoszech jest nieco inaczej.

Niedziela Wielkanocna (20 kwietnia) i Poniedziałek Wielkanocny (21 kwietnia) są we Włoszech dniami ustawowo wolnymi od pracy ale w przypadku dużych marketów są one zamknięte przede wszystkim w Wielkanoc, a w Poniedziałek Wielkanocny wiele sklepów jest otwartych. Niektóre są też otwarte również w samą Wielkanoc ale to rzadkość. Nie ma się też co obawiać o sklepy na przykład na lotnisku w Bergamo – te lotniskowe zawsze działają.

Niektóre są nawet otwarte w samą Wielkanoc, zwłaszcza mniejsze sklepy w centrach turystycznych miejscowości.

Warto też podkreślić, że sieci sklepów we Włoszech mają większą autonomię jeśli chodzi o kwestię otwarcia sklepów. Może się okazać, że w Bergamo sklep danej sieci będzie zamknięty, a w Palermo otwarty. Sklepy w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny jeśli już są otwarte to często są otwarte w godzinach porannych.

By dowiedzieć się czy we włoskiej miejscowości w której jesteśmy jest jakiś otwarty sklep najlepiej udać się na oficjalne strony sieci marketów takich jak na przykład Conad, Penny, Lidl, Carreforu, Aldi, MC, Coop czy Iper.

Podsumowanie: czy w Wielkanoc sklepy we Włoszech są otwarte? Kwestia otwarcia sklepów w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny we Włoszech wygląda nieco inaczej niż w Polsce. Wiele sklepów działa w Poniedziałek Wielkanocny, a część nawet w samą Wielkanoc. Wielka Sobota i Wielki Piątek nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy we Włoszech więc sklepy też są otwarte.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB