Pociągi z Bergamo do Lecco, czy kursują? Remont torów i utrudnienia ruchu

Zaczął się wielki remont kolei i torów w Bergamo. W tym artykule postaramy się Wam opisać jak dostać się do Lecco z Bergamo podczas remontu torów i kolei. Czym jechać i czy pociągi pomiędzy Bergamo a Lecco dalej kursują, tego dowiecie się z tego artykułu. Zapraszamy!

Tym razem to nie strajk może Wam pokrzyżować plany aby dostać się z Bergamo do Lecco, tylko właśnie wielki remont torów, który zakończy się pod koniec 2026 roku. Jak więc dojechać do Lecco i czy pociągi do Lecco nadal kursują?

Remont torów Bergamo Lecco, transport zastępczy

Jak dostać się z Bergamo do Lecco? Otóż, niestety przez remont torów na zachód od Bergamo, trzeba troszkę pokombinować, żeby dostać się z Bergamo do Lecco – jednak bez obaw, władze podstawiły transport zastępczy. Aktualnie żeby dostać się z Bergamo do Lecco należy:

  • Udać się na Piazzale Marconi skąd odjeżdżają autobusy do Ponte San Pietro, spokojnie to plac przed dworcem 🙂
  • Wsiąść w autobus odjeżdżający z Bergamo do Ponte San Pietro, autobusy te są skoordynowane z pociągami odjeżdżającymi z Ponte San Pietro. Podróż trwa 30 min. Autobus zatrzymuje się także na przystanku Bergamo Ospedale.
  • Po 5/10 minutach (około) z Ponte San Pietro będziecie mogli odjechać pociągiem do Lecco. Podróż trwa około 34 min.
Ze strony Trenitalia.com

Podróż trwa niestety 30 min dłużej niż zwykle (minimum), na szczęście odbywa się ona na jednym bilecie kosztującym 4 EUR. W drugą stronę pociągi mają dokładnie taki sam system, z Lecco wysiadacie w San Pietro i po 5 min odjeżdża autobus do Bergamo.

Remont torów Bergamo Lecco rozkład

Za oficjalną stroną trenord.it

Remont torów Lecco Bergamo rozkład

Za oficjalną stroną trenord.it

Informacje dodatkowe

Autobusy przystosowane są do przewożenia osób z niepełnosprawnością, nie możecie przewozić autobusami rowerów.

Wszystkie dodatkowe informacje znajdziecie tutaj: https://www.trenord.it/fileadmin/contenuti/TRENORD/3-News/Trenord_Informa/Notizie/2024/ponte_san_pietro_bergamo_lavori/O240148_FlyerModificaLinea_Lecco-Bergamo_r7_ENG.pdf

 

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB