Jakie linie lotnicze latają do Bergamo?

Lotnisko Mediolan Bergamo znane jako Orio al Serio to jedno z lotnisk we Włoszech na które najłatwiej tanio dolecieć z Polski. Wiele osób zastanawia się jakie linie lotnicze latają do Bergamo. Jakie linie latają z Polski? Jakie latają do innych destynacji? Oto najważniejsze informacje.

Port lotniczy w Bergamo
Lotnisko w Bergamo położone jest zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta. Port obsługuje głównie tanie linie lotnicze. Pod względem liczby pasażerów jest to jedno z największych lotnisk we Włoszech.

 

Jakie linie latają z Polski do Bergamo?

Jakimi samolotami można dolecieć z Polski na lotnisko w Bergamo? Przede wszystkim tanimi. W 2024 roku z Polski do Bergamo lata Ryanair do Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Lublina, Modlina i Gdańska. Do Warszawy na lotnisko Chopina lata Wizz Air.

Jakie linie latają do Bergamo z innych krajów?

Wizzair i Ryanair obsługują loty do Bergamo nie tylko z Polski i do Polski. Ryanair lata stąd do kilkudziesięciu najróżniejszych destynacji w Europie, Afryce i Azji.

Do Bergamo latają też inni przewoźnicy. Można tu przylecieć na pokładzie samolotów Air Albania, Air Arabia, Albawings, Cabo Verde Airlines, easyJet, Flexflight, Fly Armania Airways, Georgian Airways, HiSky Europe, Malta Air (jako podwykonawca Ryanair), Norwegian, Pegasus, SA Express, Transavia, Volotea, lądują tu samoloty cargo linii Maersk, a także samoloty Emirates, FlyDubaj, Aeroitalia, AJet, ITA Airways, Lumiwings, Volotea.

Jak widać lotnisko Orio al Serio obsługiwane jest przede wszystkim przez tanich przewoźników. Najbardziej prestiżową linią lądującą w Bergamo jest Emirates latająca do Dubaju.

Podróżujących samolotem na lotnisko Bergamo zapraszamy do zapoznania się z poradnikami: jak dojechać do centrum Bergamo z lotniska oraz jak dojechać z Bergamo do Mediolanu.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB