Jak dojechać do Mediolanu z Bergamo, Mediolan rozkład, ceny biletów 2024

Mediolan to największe miasto w okolicach Mediolanu, dlatego nie jest zaskoczeniem, że wielu turystów pyta jak dojechać z Bergamo do Mediolanu. Jak dojechać do Mediolanu z Bergamo i jaką formę transportu wybrać. Ile kosztują bilety w 2024 pomiędzy Bergamo a Mediolanem oraz jaki jest rozkład. Sprawdzamy i podpowiadam jak dojechać z Bergamo do Mediolanu.

W tym artykule skoncentrujemy się na takich zagadnieniach:

  • Dojazd z Bergamo do Mediolanu
  • Pociąg z Bergamo do Mediolanu
  • Ceny biletów z Bergamo do Mediolanu w 2024
  • Autobus do Mediolanu z Bergamo
  • Dojazd z lotniska Bergamo do Mediolanu

Dojazd z Bergamo do Mediolanu

Zacznijmy od tego, że Bergamo jest doskonale skomunikowane z Mediolanem. Stolica Lombardii znajduje się 45 km w linii prostej od Bergamo. Z samej góry Citta Alta możecie nawet zobaczyć wieżowce Mediolanu. Sposobów na dotarcie z Bergamo do Mediolanu jest parę, są to oczywiście pociąg i autobus z komunikacji zbiorowej, taksówka lub transfer oraz wynajęty samochód. W tym momencie skoncentrujemy się na komunikacji zbiorowej. Zacznijmy od pociągu z Bergamo do Mediolanu.

Pociąg z Bergamo do Mediolanu

Najlepszym i szybkim sposobem na dotarcie z Bergamo do Mediolanu jest pociąg. Jedzie on w zależności od stacji końcowej od 48 min do 70 min. Stację w Bergamo znajdziecie w centrum miasta w Citta Bassa przy Piazzale Guglielmo Marconi.

Stacja w Bergamo
Stacja w Bergamo

Dojedziecie tutaj autobusem numer 1 z lotniska. Docelowo pociągi z Bergamo jadą na dwie stacje w Mediolanie, na Milano Centrale oraz Milano Porta Garibaldi.

Stacje w Mediolanie oraz centrum
Stacje w Mediolanie oraz centrum

Porta Garibaldi jest minimalnie bliżej ścisłego centrum miasta jednak pociąg jedzie tam dłużej bo 70 min. Do Milano Centrale z Bergamo dostaniecie się 48 min.

Bergamo Mediolan pociąg

Bilety kupicie na trenitalia.com

Ceny biletów z Bergamo do Mediolanu w 2024

Jaka jest cena za bilet z Bergamo na Mediolanu na pociąg w 2024?  Pociągi jeżdżą od 5:00 rano do około 23:00, a bilet kosztuje od 5,20 EUR do 6 EUR za tradycyjny pociąg Trenord regionalny (bilety kupicie oraz rozkłady sprawdzicie na trenitalia.com lub stronie Trenord). Pociągi Freciarossa, które stają w Bergamo są mniej więcej dwa razy droższe i kosztują 10,90 EUR – więc warto wybrać pociągi regionalne.

Autobus do Mediolanu z Bergamo

Drugim sposobem na dotarciem z Bergamo do Mediolanu jest autobus. Odjazdy autobusów następują z Stacji w centrum miasta oraz z lotniska. Jeżdżą one mniej więcej co 1h dla każdej z popularnych sieci, flixbus czy terravision. Autobusy dojeżdżają do Lampugnano lub do centrum w zależności od sieci. Bilet kosztuje od 7 EUR do 10 EUR.

Czas przejazdu to około 70 min. Dlatego lepiej wybrać pociąg jeśli chodzi o przejazd z centrum Bergamo do Mediolanu. Inaczej ma się kwestia z lotniskiem Bergamo.

Dojazd z lotniska Bergamo do Mediolanu

Jak dojechać z lotniska Bergamo do  Mediolanu? Tutaj sprawa ma się trochę inaczej niż w przypadku centrum miasta, autobusy zyskują trochę na atrakcyjności ze względu na to iż odjeżdżają z parkingu lotniska i nie trzeba dojeżdżać do centrum Bergamo autobusem linii numer 1 (dodatkowe 15 min). Wciąż, wszystko zależy od tablicy odjazdów z lotniska oraz z centrum miasta. Dodatkowo autobusy z lotniska są droższe niż te w centrum jadą jednak szybciej bo 50 min. Pociągi są zdecydowanie najtańsze na trasie Mediolan Bergamo.

FlixBus rozkład 2024 (przykład)

Bergamo mediolan Flixbus

Bilety kupicie na flixbus.com

Terravision rozkład 2024 (przykład)

Terravision Bergamo Mediolan

Bilety kupicie na terravision.eu/

Bergamo Mediolan, dojazd podsumowanie

Podsumowując jeśli chodzi o transport publiczny z Bergamo do Mediolanu, opcji jest parę, oto co możecie wybrać:

  • Jeśli zależy Wam na cenie: wybierzcie pociąg z centrum do Porta Garibaldi
  • Jeśli zależy Wam na czasie i jesteście w centrum: wybierzcie pociąg do Milano Centrale
  • Jeśli zależy Wam na czasie i jesteście na lotnisku w Bergamo: wybierzcie autobus z lotniska 
autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB