Autobus linia 1 w Bergamo, trasa, bilety i rozkład

Autobus linii numer 1 w Bergamo to najpopularniejszy wśród turystów sposób, żeby dostać się z lotniska do centrum na Citta Alta. Ileż to razy jeździliśmy z mnóstwem toreb i turystów upchani w klimatyzowanych wnętrzach nowoczesnych autobusów, nie zliczę. Ale nie o tym, dziś dowiecie się jak wygląda trasa autobusu linii numer 1 w Bergamo, ile kosztują bilety oraz jak wygląda rozkład. Zapraszamy na przejażdżkę autobusem z lotniska w Bergamo.

Na koniec mamy dla Was wskazówki (dół artykułu).

 

Trasa linii numer 1 w Bergamo

Linia numer 1 podzielona jest na 4 podlinie, 1A (Torre de’ Roveri) 1B (Scanzo), 1C(Grassobbio) oraz 1 do Aeroporto czyli na lotnisko. Pamiętajcie o ikonce samolociku na górze nad kokpitem z przodu autobusu.

Trasa numer 1 w Bergamo łączy Colle Aperto, czyli Citta Alta z lotniskiem. Warto zwrócić uwagę, że przejeżdża on przez Porta Nuova przez via Roma oraz Stazione Bergamo – czyli macie łatwe połączenie z pociągami jeśli chodzi o transport.

Autobus linii 1 staje na Colle Aperto, Funicolare, Porta Nuova, Stazione, Malpensata, Orio Al Serio i Aeroporto. Po drodze są jeszcze inne mniej ważne przystanki. Trasa z Citta Alta na lotnisko zajmie z 30-40 min około.

Bilety na autobus linii 1 w Bergamo

Bilety na ten autobus możecie kupić w aplikacji ATB Bergamo w kioskach lub automatach. Polecamy opcję z aplikacją (https://www.atb.bergamo.it/it/viaggia-con-noi/app-atb-mobile)

Jeśli jedziemy autobusem linii 1 do centrum z lotniska Mediolan Bergamo czyli Orio al Serio nasza trasa przecina trzy strefy. Oznacza to, że jadąc na Citta Alta musimy kupić w automacie trzy-strefowy bilet komunikacji miejskiej, który w 2024 roku kosztuje 3 EUR (ok. 13 zł). W takim przypadku poruszamy się między strefami 24, 14 oraz strefą 00. Warto pamiętać, że bilet na 3 strefy ma okres ważności wynoszący aż 90 minut i możemy nim pojechać też kolejką linową w Bergamo.

Więcej: Cena biletu z lotniska Bergamo do centrum

Rozkład linii 1 w Bergamo

Rozkład autobusów linia 1 Bergamo
Źródło: https://www.atb.bergamo.it/it/viaggia-con-noi/linee-e-orari

Autobusy linii 1 w Bergamo odjeżdżają dość często, mniej więcej od 4:00 – 5:00 rano do 1:00 w nocy. Dokładny rozkład znajdziecie oczywiście na stronie przewoźnika https://www.atb.bergamo.it/it/viaggia-con-noi/linee-e-orari

Autobus 1 w Bergamo, wskazówki

Oto parę wskazówek, które ułatwią Wam życie na trasie w autobusie linii 1 w Bergamo. P

  • Jeśli nie potraficie kupić biletu – bez obaw. Wsiadając na lotnisku w trakcie dnia na przystanku pracuje pracownik ATB, który pomaga turystom kupować bilety w automacie.
  • Po pierwsze, wsiadanie na Stazione Bergamo obarczone jest tłumami i brakiem miejsca siedzącego, lepiej wsiąść wcześniej do autobusu w centrum.
  • Po drugie, kierowcy nie mówią dobrze po angielsku, ale kiwną głową na hasło Citta Alta lub Aeroporto.
  • Po trzecie, czasami się spóźniają – pamiętajcie o tym jadąc na lotnisko.
autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB