Ile kosztuje taxi w Bergamo? Bergamo ceny taksówek

Nie każdy turysta przekonany jest do używania Ubera. Podróżnicy uważający, że Uber = HIV często wybierają taksówki i zastanawiają się ile kosztują taksówki w Bergamo. Ile kosztuje taksówka w Bergamo? Jaki jest cennik taksówek w Bergamo? Sprawdźmy to!

Opłata startowa czyli tak zwana opłata za trzaśnięcie drzwiami w Bergamo to koszt 3,50 EUR w dni powszednie, 5,70 EUR w dni świąteczne i 6,80 EUR w nocy. Podstawowa stawka za kilometr to 1,71 EUR powyżej 15 EUR i 1,14 EUR powyżej tej opłaty.

W korporacjach taksówkarskich w Bergamo zapłacimy więcej za kilometr jeśli pojazd porusza się z prędkością powyżej 50 km/h przez okres dłuższy niż 60 sekund. Koszt jazdy z prędkością powyżej 50 km/h to 1,94 EUR.

Na stronach korporacji taksówkarskich w Bergamo można skorzystać z systemów pozwalających oszacować stawkę przejazdu którym jesteśmy zainteresowani.

Znając odległość i stawkę za taksówkę w Bergamo można oszacować ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Bergamo. Koszt takiego przejazdu to około 25 EUR za dojazd do Citta Alta, około 17 EUR za dojazd do dworca, około 20 EUR na stadion Gewiss.

Dojazd z dworca do Colognola, Colle Aperto czy szpitala Papa Giovanni XXIII w Bergamo kosztować będzie około 10 EUR.

Podsumowanie: ile kosztują taksówki w Bergamo? W porównaniu do niektórych miast w Europie taksówki w Bergamo nie należą do najdroższych. Warto jednak pamiętać, że w Bergamo działa też Uber. Jeśli jesteście zainteresowani transportem miejskim w Bergamo zobaczcie też ile kosztuje kolejka linowa w Bergamo oraz ile kosztuje komunikacja miejska w Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB