Komunikacja miejska w Bergamo – ceny, bilety, rozkłady 2024

Bergamo to jedno z włoskich miast, które można odwiedzić kupując tanie bilety lotnicze, a samo w sobie jest tanie w zwiedzaniu. By obniżyć koszty swojej wycieczki wiele osób decyduje się na używanie komunikacji publicznej w Bergamo i zastanawia się ile kosztuje komunikacja miejska w Bergamo. Jakie są ceny i bilety na autobusy, tramwaje i kolejki w Bergamo? Jakie są ceny

Miasto Bergamo oraz 29 przylegających do niego gmin tworzą wspólny system komunikacji miejskiej o jakim pomarzyć można w wielu miastach w Polsce. Na terenie 29 gmin i miasta Bergamo obowiązuje jeden bilet.

Bilet Azienda Transporti Bergamo pozwala na przejazdy liniami autobusowymi, tramwajem czy kolejkami. Oczywiście ceny biletów zależą od tego po ilu gminach mamy się poruszać. Ile to kosztuje?


Komunikacja miejska w Bergamo ceny biletów

Ceny biletów na Azienda Transporti Bergamo zależą od tego po ilu strefach mamy się poruszać i nie należą do najwyższych na świecie. Ile kosztują?

75 minutowy bilet na 1 strefę to koszt 1,70 EUR, na 2 strefy 2,30 EUR. Na 3 strefy można kupić bilet na 90 minut kosztujący 3 EUR, na 4 koszt to 3,20 EUR i ważny jest przez 105 minut, a na pięć lub więcej koszt biletu to 3,50 EUR, a jego ważność to 120 minut.

Można też kupić bilety w zestawach 10 biletów pojedynczych, które są tańsze. Pakiety dla poszczególnych stref kosztują odpowiednio 14,50; 19,50 25, 27,50 oraz 29,50 EUR.

Najlepszym sposobem na podróżowanie komunikacją miejską w Bergamo są bilety turystyczne. 24-godzinny bilet na komunikację miejską w samym mieście to koszt 4,90 EUR, a w całej sieci kosztuje 8,50 EUR. Bilet na 72 godziny na wszystkie gminy to koszt 14,50 EUR. Dla turystów przygotowana jest też specjalna kolejka Gulliberg obsługiwana przez miasto. Jej koszt to 2 EUR za jeden przejazd i 3 EUR za 2 przejazdy.

W Bergamo i przylegających do miasta gminach można też kupić bilety okresowe, ale ich ceny nie są raczej interesujące dla osób, które przyjeżdżają tu na wakacje. Aktualne cenniki i rozkłady jazdy zawsze można sprawdzić na oficjalnej stronie atb.bergamo.it. Tam też znajdują się wyszukiwarki połączeń oraz aktualne rozkłady jazdy.


Gdzie kupić bilety na komunikację miejską w Bergamo?

Bilety na transport publiczny można kupić w rozstawionych na mieście automatach. Różne maszyny akceptują karty lub monety. Istnieje też możliwość zakupu biletu przez internet za pośrednictwem danych karty kredytowej. Wówczas zakupione bilety na komunikację w Bergamo dostajemy na adres poczty elektronicznej.

Podsumowanie: ile kosztuje komunikacja miejska w Bergamo? Najtańszy bilet na 75 minut to koszt 1,70 EUR i na takim bilecie przejedziemy na przykład z lotniska w Bergamo do centrum miasta lub też przejechać się słynnymi kolejkami linowo-terenowymi w Bergamo!

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB