Czy warto kupić Fast Track na lotnisku Bergamo?

Lotnisko w Bergamo jest miejscem w którym często czas oczekiwania na przejście przez bramki jest dosyć długi, a zdarzają się też strajki obsługi dodatkowo wydłużające czas odprawy. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy warto kupić Fast Track na lotnisku w Bergamo. Czy się opłaca? Ile kosztuje Fast Track na lotnisku w Bergamo? Oto nasza opinia czy warto.

Co to jest Fast Track?
Fast Track to działająca na lotniskach usługa pozwalająca na ominięcie kolejek przed kontrolą bezpieczeństwa lub kontroli bezpieczeństwa oraz odprawy bagażowej.

 

Na lotnisku w Bergamo istnieją dwie opcje dla osób, którym zależy na czasie. Są to Fast Track oraz Fast Track Plus. Czym się różnią? Oczywiście największą różnicą jest cena, ale również opcje w pakiecie. Ile kosztuje Fast Track na lotnisku w Bergamo?

Podstawowy Fast Track na lotnisku w Bergamo to usługa pozwalająca na szybsze przejście do kontroli bezpieczeństwa za pośrednictwem wydzielonej bramki. Fast Track w Bergamo przy zakupie online to koszt 8,50 EUR. Jeśli chcemy kupić go na lotnisku to możliwe jest to w kasie lub w automacie biletowym ale cena jest wyższa i wynosi 10 EUR. Fast Track dla dzieci poniżej 2. roku życia jest darmowy

Drugą opcją na lotnisku w Bergamo jest Fast Track Plus. Poza priorytetowym podejściem do kontroli bezpieczeństwa usługa ta zawiera w sobie szybsze przejście również do kontroli bezpieczeństwa i odprawy bagażowej, zapewnia dostęp do Fast Track Plus Lounge. Koszt Fast Track Plus na lotnisku w Bergamo wynosi Obecnie 15 EUR przy zakupie przez internet lub 16 EUR przy zakupie w kasie biletowej lub w Fast Track Plus Lounge.

Fast Track w Bergamo czy warto?

Czy opłaca się kupić Fast Track na lotnisku w Bergamo? To zależy. Lotnisko w Bergamo nie jest tak ogromne jak Heathrow, Schiphol czy lotnisko we Frankfurcie ale zdecydowanie nie można powiedzieć, że jest małe pod względem liczby pasażerów.

Bywa, że do bramek w Bergamo ustawiają się tu długie kolejki, a czas oczekiwania może wynosić 30 minut, a czasem w przypadku strajku obsługi nawet 40-60 minut.

Teoretycznie nad kolejką przed kontrolą bezpieczeństwa wyświetla się średni czas oczekiwania w kolejce ale na lotnisku w Bergamo nie można mu wierzyć. W praktyce czas jest zaniżony. Czy opłaca się Fast Track?

Lepiej wydać dodatkowe 8,50 czy 15 EUR niż spóźnić się na samolot więc jeśli widzimy, że kolejki są duże, a czasu do odlotu pozostało nam niewiele to zdecydowanie tak.

Jeśli kolejki nie są duże, a do odlotu zostało dużo czasu to Fast Track na lotnisku w Bergamo nie jest jakoś wybitnie konieczny.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB