Czy w Bergamo jest Uber? Ile kosztuje Uber w Bergamo?

Przyjeżdżając do Bergamo prędzej czy później staniemy przed koniecznością poruszania się po mieście. Wielu turystów ceniących sobie komfort podróży zastanawia się czy w Bergamo jest Uber. Czy w Bergamo jest Uber? Ile kosztuje Uber w Bergamo? Ile kosztuje Uber z lotniska do centrum Bergamo? Sprawdzamy ceny.

Czy w Bergamo jest Uber? Tak. Uber pojawił się we Włoszech w 2013 roku. Pierwszym miastem w którym rozpoczęło się działanie usługi był Mediolan. Bergamo wkrótce dołączyło do listy obsługiwanych miejsc.

Uber działa w Bergamo ale sytuacja nie jest tu tak oczywista jak wszędzie. We Włoszech zablokowano działanie usług UberX oraz UberPoP czyli tych, które były największą konkurencją dla taksówkarzy i oferowały najniższe ceny.

Co to jest Uber Black?
Uber Black to usługa premium oferowana przez Uber, która zapewnia luksusowe przejazdy samochodami klasy premium. W ramach tej usługi klienci mogą korzystać z wyjątkowych pojazdów, takich jak limuzyny lub wysokiej klasy samochody marki BMW, Mercedes-Benz czy Audi czy Lexus.

 

W Bergamo działa tylko Uber Black. Uber Black w Bergamo czasem jest nieznacznie tańszy niż taksówki w Bergamo, czasem kosztuje tyle samo, a czasem wyjdzie nas nawet drożej. Wiele zależy od przeliczników lub trasy, którą wybierzemy.

Ceny Ubera w Bergamo nie są jednak aż tak korzystne jak w wielu innych miejscach na świecie. Ile to kosztuje?

Ceny Ubera w Bergamo

Za przejazd z Largo Colle Aperto w dół do Largo Porta w Bergamo zapłacimy w granicach 15 EUR i będzie to kwota niższa niż za przejazd taksówką. Warto jednak podkreślić, że przejazd autobusem komunikacji miejskiej na tym odcinku kosztować będzie zaledwie 1.70 EUR.

O ile dalecy jesteśmy od polecania usług o gorszym standardzie o tyle w Bergamo zjazd w dół autobusem nie będzie dużo straszniejszy niż przejazd Uberem.

Ile kosztuje Uber z lotniska i na lotnisko w Bergamo? Tutaj różnice w cenie są zdecydowanie kolosalne. Za Uber Black z Górnego Miasta na lotnisko trzeba zapłacić 135 EUR, a taksówka zamówiona w aplikacji to koszt około 35-50 EUR.

Podsumowanie: czy w Bergamo jest Uber? Tak, w Bergamo działa Uber, działa też na lotnisku w Bergamo. Niestety ze względu na przepisy we Włoszech nie są dostępne najkorzystniejsze usługi Ubera.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB