Jak dojechać z lotniska w Bergamo na dworzec w Bergamo? MAPA

Lotnisko w Bergamo jest miejscem na które bardzo łatwo dolecieć za pośrednictwem tanich linii lotniczych z lotnisk w Polsce oraz na świecie. Z tego też powodu Bergamo jest dla wielu podróżnych miejscem z którego wyruszają w dalszą podróż po Włoszech. Z tego powodu wiele osób zastanawia się jak dojechać z lotniska w Bergamo na dworzec w Bergamo. Jaki jest dojazd na dworzec kolejowy i autobusowy?

Dojazd z lotniska na dworzec w Bergamo


Niezależnie czy po wylądowaniu w Bergamo nasza dalsza podróż przebiegać będzie koleją czy autobusem to dojazd z lotniska będzie naprawdę prosty.

Dworzec autobusowy Bartolomeo Bono oraz stacja kolejowa Stazione di Bergamo położone są vis-a-vis siebie i dojazd z lotniska jest bardzo prosty.

Jak dojechać? Prawie tak samo jak z lotniska do centrum Bergamo. Wychodząc z budynku lotniska wychodzimy od razu na przystanek słynnej linii autobusowej numer 1.

Autobusem linii numer 1 jedziemy do przystanku Stazione. Dojazd na dworzec zajmuje maksymalnie kilkanaście minut. Budynek dworca kolejowego w Beragmo znajduje się przed przystankiem, a po drugiej stronie ulicy za naszymi plecami znajduje się dworzec autobusowy.

Podsumowanie: jak dojechać z lotniska na dworzec w Bergamo? Dojazd do dworca autobusowego i kolejowego możliwy jest autobusem numer 1 bezpośrednio z lotniska. Tak samo dojeżdżamy z dworca kolejowego na lotnisko w Bergamo.

Osobom podróżującym po Lombardii komunikacją miejską polecamy zapoznanie się z biletami IO Viaggio o których więcej można przeczytać tutaj: cennik biletów IO Viaggio, co obejmują, dla kogo przejazdy są za darmo.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB