Jak dojechać z Bergamo do Wenecji? Dojazd Bergamo Wenecja, pociąg czy bus?

Mamy dla Was dość krótki acz wyczerpujący temat poradnik jak dojechać z Bergamo do Wenecji. Jak dojechać z Bergamo do Wenecji pociągiem? Jak dojechać z Bergamo do Wenecji autobusem? Jak wygląda droga Wenecja Bergamo jeśli jedziecie samochodem. Ile kosztuje dojazd z Bergamo do Wenecji? Ile kosztują bilety? Jaki jest ich cennik? Jak dojechać z Bergamo do Wenecji w 2024 roku? Sprawdźmy to!

Zacznijmy od fanów pociągów i ciuchci – oto jak dojechać z Bergamo do Wenecji pociągiem:

 

Bergamo Wenecja pociągiem

 

Bergamo Wenecja pociągiem

Pomiędzy tymi dwoma dużymi miastami kursuje regularny pociąg, niestety jest on z przesiadką w Brescii, która jest stacją przesiadkową dla pociągów w tym regionie. Główną stacją w Bergamo jest oczywiście Bergamo Centrale w Citta Bassa – w Wenecji jest to Venezia Santa Lucia.

Żeby dojechać z Bergamo do Wenecji pociągiem musicie przesiąść się w Brescii, gdzie czas oczekiwania to zazwyczaj około 20 min na kolejny pociąg. Podróż razem z przesiadką trwa od 2 h 59 min do około 3 h 30 min w zależności od wybranej opcji. Do Brescii z Bergamo dojedziecie zwykłym pociągiem Trenord za 5 EUR, za to w Brescii najprawdopodobniej będziecie musieli przenieść się do Frecciarossa lub innego pociągu Trenord. Ceny za przejazd Brescia do Venecia S.Lucia Trenordem to około 15 EUR za bilet, cena Frecciarossą z Brescii do Wenecji to około 30 – 40 EUR za bilet.

Dojedziecie do samego centrum Wenecji. Bilet kupicie na trenitalia.com Pociągi odjeżdżają z dworca co parę godzin.

 

Bergamo Wenecja autobusem

 

Wenecja Bergamo autobusem
Taki standard posiadają autobusy na trasie Bergamo Wenecja

Pomiędzy Bergamo a Wenecją kursują także autobusy. Z Dworca Głównego Bergamo (część z autobusami) odjeżdża autobus do Wenecji – jedzie on niecałe 2 h 55 min. Szkopuł jest taki, że dojeżdża do Venice Mestre, czyli kontynentalnej części Wenecji, z tego miejsca musicie jeszcze podjechać pociągiem do Venezia S.Lucia

Bilet na taki autobus to tylko 10 – 15 EUR. Kupicie go na przykład na flixbus.com. Autobusy odjeżdżają też z lotniska Orio al Serio w Bergamo. Nie ma jednak ich jakoś bardzo dużo w ciągu doby.

 

Bergamo Wenecja samochodem

 

Bergamo Wenecja Samochodem

Jeśli macie własny samochód lub wypożyczyliście go we Włoszech, możecie po prostu podjechać do Wenecji samochodem. Podróż potrwa około 2h 11 min, w tym przejedziecie także po płatnych odcinkach autostrady A4 prowadzącej z zachodu na wschód Włoch. Cena za taki przejazd to 16,30 EUR za samochód – pamiętajcie, że we Włoszech na autostradach są bramki i płaci się po wyjeździe z autostrady, kartą lub gotówką.

Co więc wybrać? Pociąg, autobus czy może samochód? Samochód będzie najszybszy – jednak jeśli chcecie skorzystać z opcji komunikacji zbiorowej, to obie opcje mają swoje plusy i minusy. Autobus odjeżdża także bezpośrednio z lotniska, jednak dojeżdża tylko do Mestre, skąd trzeba wziąć kolejny pociąg.

Pociąg z Bergamo do Wenecji to niezła opcja dla ludzi będących już w centrum. Jeśli chodzi o trasę z Bergamo do Wenecji wybralibyśmy chyba autobus, w drugą stronę łatwiej będzie podróżować pociągiem. Jeśli chcecie dojechać do lotniska w Bergamo, pewnie lepiej będzie wybrać autobus.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB