Czy samolot rozbił się na lotnisku w Bergamo? Lotnisko w Bergamo wypadek?

Lotnisko w Bergamo jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk we Włoszech. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się czy na lotnisku w Bergamo rozbił się samolot. Czy był wypadek na lotnisku w Bergamo? Czy samolot wyleciał z pasa na lotnisku w Bergamo? Sprawdźmy to!

Jeśli zastanawiacie się czy w historii lotniska w Bergamo był jakiś wypadek i rozbił się samolot to odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, był. Na lotnisku Orio al Serio w Bergamo (zobacz: dojazd z lotniska w Bergamo do centrum) miał miejsce wypadek samolotu cargo należącego do ASL Arlines, lot numer 7332, który przewoził ładunek na potrzeby firmy kurierskiej DHL. Do wypadku doszło 5 sierpnia 2016 roku.

5 sierpnia 2016 roku pogoda na lotnisku w Bergamo nie należała do najlepszych. Niedługo przed podejściem do lądowania samolotu ASL Arlines padał w Bergamo ulewny deszcz (zobacz pogoda w Bergamo w sierpniu), a na pasie startowym zalegało sporo wody.

Samolot lecący z paryskiego lotniska Charlesa de Gaulle’a wylądował zbyt daleko na pasie lotniska w Bergamo i wyleciał z pasa.

Rozpędzona maszyna zatrzymała się 500 metrów za krawędzią pasa startowego lotniska w Bergamo i wjechała na fragment autostrady znajdujący się nieopodal lotniska. Na szczęście nie doszło do zderzania z żadnym z przejeżdżających drogą samochodów. Incydent na lotnisku w Bergamo zakończył się znaczącymi uszkodzeniami samolotu ale załoga w postaci dwóch pilotów nie została ranna.

W raporcie przygotowanym po incydencie stwierdzono, że winę za wypadek ponosi załoga transportowego Boeinga 737-476SF, która utraciła świadomość sytuacyjną.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB