Bergamo dojazd z lotniska do centrum. Ile kosztuje taksówka? Ile autobus?

Lotnisko w Bergamo jest celem podróży wielu pasażerów z Polski. Wielu turystów zastanawia się jak dojechać z lotniska Bergamo do centrum miasta. Jak wygląda dojazd z lotniska w Bergamo do Bergamo? Jak dostać się do centrum? Jak dojechać z lotniska w Bergamo do dworca w Bergamo? Jakie są sposoby dojazdu tanio i wygodnie? Sprawdźmy jak dojechać z lotniska w Bergamo do centrum!

W przeciwieństwie do wielu lotnisk to znajdujące się w Bergamo położone jest blisko centrum miasta, a więc dojazd po pierwsze jest bardzo łatwy, a po drugie jest dość szybki i tani. Jak dojechać z lotniska w Bergamo do centrum? Jest na to kilka dobrych sposobów.


Dojazd taksówką lub Uberem

Bergamo sierpień pogoda

Lotnisko w Bergamo oddalone jest zaledwie o 8 kilometrów jazdy od zabytkowej bramy Porta San Giacomo niedaleko centrum. Przejazd Uberem w Bergamo na tej trasie nie powinien kosztować więcej niż 30 EUR, a raczej około 20-25 EUR.Ile kosztuje taksówka z lotniska Bergamo do centrum? Taksówka z lotniska to również koszt w granicach około 25-30 EUR. Taksówka z lotniska w Bergamo do centrum nie jest więc przesadnie droga.

Uber znany jednak ze stosowania przeliczników, które zawyżają koszt dojazdu do centrum Bergamo. Jeśli zamawiacie Ubera krótko po lądowaniu samolotu w okresie wzmożonego popytu na przejazdy ceny będą absurdalnie wysokie. Wybieramy wówczas albo taksówkę albo…


Dojazd autobusem numer 1

Obsługiwany przez Azienda Trasporti Bergamo autobus linii numer 1 w Bergamo to wręcz legenda wśród podróżników wybierających tanie linie lotnicze i dojeżdżających do centrum Bergamo.

Linia autobusowa 1 jeździ na trasie Città Alta przez lotnisko aż do Torre de’ Roveri i odwrotnie. Dojedziemy więc nią prosto do centrum Bergamo za bardzo niewielkie pieniądze. Koszt biletu komunikacji miejskiej w Bergamo na 3 strefy ważnego 90 minut to 3 EUR. Bilety można kupić gotówką lub kartą w automacie na przystanku przed terminalem.

Autobusy miejskie w Bergamo odjeżdżają z lotniska co około 20 minut i zatrzymują się również przy dworcu kolejowym. W Bergamo nie trzeba korzystać z usług prywatnych shuttle busów ponieważ autobus miejski oferuje dobry standard usługi jeśli zestawimy jej cenę z jakością. Rozkłady dostępne są na oficjalnej stronie ATB, tam też dostępny jest planer połączeń.


Wynajem samochodu

Dla osób chcących dojechać do centrum samochodem dostępny jest oczywiście wynajem auta na lotnisku w Bergamo. Na lotnisku w Bergamo działają wypożyczalnie takie jak Sicily by Car, Autovia, Avis, Budget Rent a Car, Hertz, Firefly, Europcar, Leasys, Interrent, Locauto Rent, Maggiore Rent oraz Sixt.


Dojście piechotą

Na grupach dotyczących podróży do Bergamo pojawia się wiele głosów o tym, że z lotniska do centrum Bergamo najlepiej dostać się na piechotę. Spacer z lotniska do centrum zajmie nam około godziny. Oczywiście szanujemy te głosy…

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB