Kiedy najlepiej jechać do Bergamo? Kiedy warto lecieć do Bergamo?

W przeciwieństwie do wielu miejscowości we Włoszech Bergamo nie jest miastem, które odwiedza się z powodu pięknych plaż czy kąpieli w morzu. Bergamo można odwiedzać i zwiedzać przez cały rok dlatego też wielu turystów zastanawia się kiedy najlepiej jechać do Bergamo. Kiedy zwiedzać Bergamo? Kiedy pogoda w Bergamo jest najlepsza? Bergamo – kiedy jechać?

Jeśli zastanawiacie się kiedy jechać do Bergamo to odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Większość atrakcji miasta to atrakcje, które można bez trudu zwiedzać przez cały rok. Nie ma tu zbyt wielu sezonowych rzeczy, które ograniczają nasz wyjazd tylko do konkretnej pory roku. Nie znaczy to jednak, że każda pora roku jest idealna na wyjazd do Bergamo.

Bergamo położona jest w Lombardii u podnóży Alp Bergamskich. W mieście występuje podział na pory roku. Zimy są chłodne, a lato nie jest zbytnio upalne.

Jeśli czynnikiem decydującym o naszym turystycznym wyjeździe jest pogoda i temperatura to do Bergamo najlepiej jechać w okresie od końca maja do maksymalnie połowy września. Wówczas występują tu najwyższe temperatury – średnio w widełkach od 24 do 29 stopni Celsjusza.

Kiedy jest najcieplej w Bergamo? Najcieplejszy okres w Bergamo to przełom lipca i sierpnia, kiedy średnia temperatura sięga 29 stopni Celsjusza. Jak widać nawet latem w Bergamo nie jest przesadnie upalnie więc temperatury pozwalają na zwiedzanie wąskich uliczek wypełnionych zapachem włoskiej kawy bez obaw o udar słoneczny.

Najchłodniej w Bergamo jest od połowy listopada do początku marca. Jeśli nie mamy zamiaru wyjeżdżać z Bergamo na narty to ten okres najlepiej omijać, a jego jedyną atrakcją jest jarmark bożonarodzeniowy.

Jeśli nie zależy nam na wysokich temperaturach to każdy inny okres na zwiedzanie zabytków Bergamo będzie dobry.

Podsumowanie: kiedy najlepiej jechać do Bergamo? Bergamo nie należy do najcieplejszych miejscowości we Włoszech, a jeśli chodzi o pogodę to dobra jest tu tylko latem, a zwłaszcza na przełomie lipca i sierpnia. Zimą jest tu chłodno więc jeśli szukamy odskoczni od chłodu w Polsce to Bergamo omijamy w okresie od października do marca.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB