Bergamo pogoda listopad. Czy warto jechać? Temperatury

W listopadzie w Polsce bywa zimno więc wiele osób w tym okresie decyduje się na wyjazd z Polski. Jednym z popularnych kierunków turystycznych są oczywiście Włochy, a jednym z miast do których najłatwiej dolecieć z naszego kraju jest Bergamo. Wiele osób planujących wyjazd do Bergamo zastanawia się jaka pogoda jest w Bergamo w listopadzie. Czy w Bergamo jest ciepło w listopadzie? Jaka jest pogoda i temperatura? Sprawdźmy to!

Bergamo zdecydowanie nie należy do najcieplejszych miast we Włoszech, a zwłaszcza nie w listopadzie. Listopad w Lombardii nie należy do ciepłych. Jaka jest temperatura w Bergamo?

Z początkiem listopada w Bergamo można spodziewać się średnich temperatur na poziomie 14 stopni w ciągu dnia. Średnia ta bardzo szybko spada i pod koniec listopada wynosi już tylko 9 stopni w ciągu dnia. Oczywiście zdarzają się dni z temperaturą wyższą niż średnia, ale na wysokie temperatury nie ma co liczyć.

Wieczory i noce są jeszcze gorsze. W nocy w listopadzie w Bergamo na początku miesiąca średnia temperatura wynosi tylko 7 stopni Celsjusza, a pod koniec miesiąca spada zaledwie do 2 stopni! Po zachodzie słońca, a to zachodzi dosyć szybko, jest więc zimno i nieprzyjemnie.

Jedynym plusem wśród minusów Bergamo w listopadzie jest to, że im bliżej grudnia tym mniejsza jest szansa na wystąpienie opadów deszczu. Te jednak pojawiają się zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca co czyni Bergamo kierunkiem dla osób, które nie szukają dobrej i słonecznej pogody.

Podsumowanie: czy warto jechać do Bergamo w listopadzie? Jeśli zależy nam na cieple to nie. W Bergamo pogoda w listopadzie jest chłodna i niezbyt przyjemna.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB