Bergamo pogoda luty. Czy warto jechać? Temperatury

Bergamo jest jednym z włoskich miast do których łatwo dolecieć z Polski dlatego też wielu turystów zastanawia się czy warto lecieć do Bergamo w lutym i jaka jest pogoda w lutym w Bergamo. Czy w Bergamo w lutym jest ciepło? Jaka jest pogoda i temperatura? Oto średnie wartości w lutym w Bergamo. Jaka jest pogoda?

Jeśli szukacie ciepłej destynacji turystycznej na wakacyjny wyjazd w lutym to niestety Bergamo nie za bardzo zalicza się do tej kategorii. Czy w Bergamo w lutym jest ciepło? Nie. Oczywiście jest nieznacznie cieplej niż w Polsce, ale ciepło nie jest.

Średnia temperatura z początkiem lutego w Bergamo wynosi około 7-8 stopni Celsjusza w pierwszej połowie lutego i około 10 stopni Celsjusza w drugiej połowie lutego w ciągu dnia. W nocy, zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca, wciąż jest dość chłodno. Można spodziewać się temperatury około 0 stopni Celsjusza przez pierwszą część lutego i dopiero w drugiej połowie stycznia około 2 stopni w nocy.

Warto pamiętać, że zdarzają się oczywiście dni z wyższą średnią. Czasem w ciągu dnia można spodziewać się powyżej 10 stopni Celsjusza, ale są też noce w których temperatury spadają poniżej zera.

Czy w Bergamo w lutym pada śnieg? Rzadko ale istnieje taka szansa. Na szczęście zwykle opady śniegu są krótkie, a sam śnieg jeśli już spadnie to nie utrzymuje się zbyt długo na ulicach. Wyjeżdżając w pierwszej połowie lutego trzeba jednak być przygotowanym na to, że może padać śnieg albo deszcz. Pakujemy więc ciepłe ubrania i wygodne buty zapewniające dobrą stabilizację.

Podsumowanie: jaka jest pogoda w lutym w Bergamo? Luty w Bergamo nie należy już do najchłodniejszych miesięcy w roku ale pogoda wciąż daleka jest od ciepła i słońca! W lutym w Bergamo jest chłodno – można spodziewać się temperatur około 10 stopni Celsjusza.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB