Bergamo pogoda wrzesień. Czy warto jechać? Temperatury

Dla wielu osób wrzesień jest idealnym momentem na wakacje ponieważ wciąż jest jeszcze ciepło, a nie ma już sezonowych tłumów urlopowiczów. Wiele osób zastanawia się więc czy warto jechać we wrześniu do Bergamo. Czy we wrześniu w Bergamo jest ciepło? Jaka jest pogoda? Jakie są średnie temperatury w Bergamo we wrześniu? Sprawdźmy to!

Czy w Bergamo jest ciepło we wrześniu? To zależy. Początek miesiąca to okres w którym wciąż można spodziewać się dość ciepłych dni. Średnia temperatura z początkiem września w Bergamo wynosi 26 stopni w dzień. Z kolejnymi tygodniami jednak robi się zdecydowanie chłodniej. Brednia pod koniec września to już tylko 21 stopni Celsjusza.

Oczywiście można spodziewać się dni cieplejszych od średniej, więc wakacje w Bergamo z początkiem września są jeszcze dobrym pomysłem. Niestety we wrześniu w Bergamo wieczory i noce są już chłodne. Z początkiem września w nocy można spodziewać się średnio 17 stopni Celsjusza i średnia ta spada do zaledwie 13 stopni pod koniec września.

We wrześniu w Bergamo można spodziewać się pochmurnych dni, a także trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia opadów deszczu. Jesień w Bergamo należy do najbardziej deszczowego okresu w mieście.

Podsumowanie: czy warto jechać do Bergamo we wrześniu? Jeśli czynnikiem decydującym o wyborze destynacji turystycznej jest dla nas dobra pogoda i wysokie temperatury to Bergamo nie jest idealnym miejscem na wrześniowe wczasy. Jeœli już jechać do Bergamo we wrześniu to w pierwszej połowie miesiąca gdy temperatury są tu wyższe.

Wrzesień w Bergamo jest oczywiście lepszym pomysłem niż wyjazd w październiku.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB