Bergamo pogoda styczeń. Czy warto jechać? Temperatury

Większości osób Włochy kojarzy się z krajem w którym prawie w każdej miejscowości temperatury są wysokie. Sytuacja z pogodą we Włoszech, zwłaszcza jeśli chodzi o pogodę w Bergamo, nie jest jednak wcale tak oczywista. Wielu podróżnych zastanawia się jaka jest pogoda w Bergamo w styczniu. Czy warto jechać w styczniu do Bergamo? Jaka jest pogoda i średnia temperatura w Bergamo w styczniu? Sprawdźmy to!

Czy w Bergamo w styczniu jest ciepło? Krótka i zwięzła odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Bergamo, położne w Lombardii u stóp Alp Bergamskich, nie należy do destynacji turystycznych, które są gorące w zimie.

Jaka jest pogoda w Bergamo w styczniu? Z początkiem roku można spodziewać się średnio około 6 stopni Celsjusza w ciągu dnia w pierwszej połowie stycznia i około 7 stopni w drugiej połowie miesiąca w ciągu dnia. W nocy temperatura w Bergamo w styczniu waha się w okolicach 0 stopni Celsjusza. Są jednak oczywiście noce chłodniejsze gdy temperatura spada kilka kresek poniżej zera. Są też dni w styczniu gdy temperatura w ciągu dnia może podskoczyć powyżej 10 stopni.

Jak widać nie są to jednak warunki pozwalające na swobodnie poruszanie się bez nieco cieplejszych butów, kilku warstw odzieży czy ciepłej kurtki lub płaszcza.

Czy w Bergamo w styczniu pada deszcz? Może się zdarzyć, że trafimy na opady deszczu w Bergamo w styczniu. Opady śniegu również mogą się przydarzyć, zwłaszcza w nocy. Jeśli już śnieg spadnie na ulice w Bergamo to, ze względu na dodatnie temperatury w ciągu dnia, raczej nie utrzyma zbyt długo więc chodniki nie są zwykle ośnieżone.

Oczywiście są sezony w których śnieg czy lód utrzymuje się na ulicach miasta i wtedy trzeba zachować szczególną ostrożność chodząc po ulicach i uliczkach Bergamo!

Podsumowanie: jaka jest pogoda w styczniu w Bergamo? Styczeń w Bergamo należy do najchłodniejszych miesięcy w roku. Średnie temperatury w styczniu nie pozwalają na chodzenie w lekkich ubraniach. Jadąc do Bergamo w styczniu spodziewamy się chłodnych dni, a także możliwych opadów deszczu lub śniegu!

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB