Gdzie leży Bergamo? Gdzie jest Bergamo? W jakiej prowincji?

Bergamo jest jednym z bardziej popularnych miast turystycznych we Włoszech ale wciąż są osoby, które nie wiedzą gdzie leży Bergamo i zastanawiają się gdzie jest Bergamo. Gdzie leży miasto? W jakiej prowincji i w jakim regionie jest Bergamo? Jaka jest dawna nazwa Bergamo? Sprawdźmy to.

Bergamo to miasto oraz gmina położona w północnej części Włoch w prowincji Bergamo w regionie Lombardia. Stolicą Lombardii jest oczywiście Mediolan. Bergamo jest czwartym co do wielkości miastem w Lombardii. Mimo bycia dopiero czwartym co do wielkości miastem regionu jest, obok Mediolanu, jedną z jego największych i, według danych z 2017 roku, drugim najczęściej odwiedzanym miastem regionu.

Bergamo położone jest u stóp Alp niedaleko od Mediolanu, Szwajcarii oraz popularnych atrakcji turystycznych takich jak jezioro Como, jezioro Iseo, a także jeziora Garda oraz Maggiore.

Według danych z 2018 roku w Bergamo mieszkało 121 200 osób, a w całej prowincji Bergamo żyje około 1,1 mln osób.

Podsumowanie: gdzie leży Bergamo? Bergamo leży u stóp Alp Bergamskich w północnej części Włoch około 40 kilometrów na północny-wschód od Mediolanu i około 45 kilometrów od granicy Włoch ze Szwajcarią.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB