Ile euro na Bergamo? Ile pieniędzy wziąć do Bergamo 2024

Jeśli jedziecie na wakacje do Bergamo zastanawiacie się pewnie ile pieniędzy potrzeba euro do Bergamo. Ile pieniędzy zabrać do Bergamo? Ile euro potrzeba na jeden dzień, ile na dwa, a ile na trzy dni w Bergamo? Postaramy się odpowiedzieć na postawione pytanie chociaż odpowiedź na postawione pytanie nie jest raczej możliwa.

Ile pieniędzy zabrać do Bergamo? Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: tyle na ile możemy sobie pozwolić. Każdy turysta ma swój indywidualny dochód czy poziom oszczędności, które może wydać na wakacjach. Oczywiście ceny w Bergamo są niższe niż ceny w Mediolanie.

Niektórzy spożywają posiłki w restauracjach rekomendowanych w Przewodniku Michelin, a inni zadowalają się tanimi restauracjami w Bergamo, pitcą na kawałki albo posiłkami przygotowanymi samodzielnie. Tutaj dowiecie się jakie są ceny w restauracjach w Bergamo od tych tanich po te dobre.

Jedni turyści wypoczywają w hostelach lub we współdzielonych pokojach, inni stawiają na wynajem apartamentu, a jeszcze inni decydują się na nocleg w Le Funi czy NH Hotel Bergamo.

Są więc osoby, które na obiad wydadzą około 50-100 EUR, tyle samo na kolacje czy śniadanie, a na nocleg kolejne 200 EUR. Na zwiedzanie muzeów, zakupy pamiątek czy po prostu zakupy ubrań lub perfum wydadzą swój własny budżet.

Inni zdecydują się na zwiedzanie darmowych atrakcji, poruszanie się tylko komunikacją miejską i jak najtańszy nocleg. Nie da się więc odpowiedzieć na pytanie: ile pieniędzy zabrać do Bergamo bo jest to kwestia indywidualna.

Ile pieniędzy trzeba zabrać do Bergamo to kwestia indywidualna. Są osoby, które wydadzą 300-500 EUR dziennie, są osoby, które nie wydadzą nawet 100 EUR.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB