Bergamo ceny w restauracjach w 2024. Ile kosztują?

Ze względu na korzystne położenie, niskie ceny i dogodne tanie loty z wielu lotnisk w Polsce Bergamo cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Wiele osób, które planują wyjazd do Bergamo zastanawia się jakie są ceny w restauracjach w Bergamo. Ile kosztują restauracje w Bergamo? Ile kosztuje obiad w Bergamo? Sprawdźmy ceny w tanich oraz w dobrych restauracjach w Bergamo. Na ile euro trzeba się przygotować w 2024 roku?

Ile kosztują restauracje w Bergamo? Wszystko oczywiście zależy od klasy lokalu w którym mamy zamiar się stołować. Niezależnie jednak od tego czy wybieramy dobry polecany lokal czy tańszy bar to jedno jest pewne – ceny są tu niższe niż ceny w restauracjach w Mediolanie.

Tanie restauracje w Bergamo ceny


Na początek sprawdźmy ile kosztują lokale oferujące tanie posiłki w Bergamo. Polecana restauracja kuchni włosko-orientalnej Kung Food Lin w 2024 roku to koszt od 3,20 do 4 EUR za zupy, 4-4,50 EUR za spaghetti, 4,90 EUR za dania z kurczakiem poza takimi daniami jak kurczak w zapiekance warzywnej za 7,20 EUR, ceny dań z krewetek to w granicach 6 EUR. W popularnej pizzerii Bella Napoli koszt pizzy razem z wodą i coperto to zaledwie 10 EUR.

W popularnej wśród Polaków restauracji Osteria Della Dogna menu lunchowe kosztuje zaledwie 14 EUR, deser do lunchu kosztuje 4 EUR. W cenie danie pierwsze, drugie, surówka i napój, a więc pełen posiłek mamy tu za 60 złotych.

W taniej trattorii Parietti w Bergamo koszt dania głównego to od 7 do 14 EUR, a desery kosztują około 5 EUR. Kebab w Bergamo kosztować będzie w granicach od 8 do 12 EUR.

Restauracje średniej klasy

W położonej obok koło stacji kolejki na San Viglio pizzerii Ristorante San Viglio dania główne jak gnocchetti czy ravioli z mięsem to koszt około 16 EUR, drugie dania jak na przykład królik z polentą czy perliczka faszerowana z kasztanami to koszt 20 EUR, a pizza kosztuje od 7 do 12 EUR w zależności od dodatków.

W znajdującej się zaraz obok restauracji Baretto dania główne to koszt w granicach 21 EUR za takie pozycje jak carbonara, ravioli z owocami morza, 23 EUR za dorsza z polentą, manzo wołowe z polentą, czy też tradycyjne ossobuco, do 26 EUR za pieczone ośmiornice, desery po 10 EUR.

W dogodnie położonej w Città Alta restauracji Da Mimmo koszt pierwszych dań to od 14 do 17 EUR za dania takie jak ravioli, risotto z owocami morza czy spaghetti i w granicach od 20 do 30 EUR za dania główne takie jak królik z polentą czy smażony dorsz.

W nieco gorzej położonej, ale polecanej, restauracji Le Gout Ristorante za pierwsze dania płacimy od 15 do 22 EUR, a dania główne to koszt od 13 do 24 EUR.

Dobre restauracje w Bergamo

W nagrodzonej jedną gwiazdką Michelin restauracji Impronte w Bergamo menu degustacyjne to koszt 105 EUR, a dania a’la carte kosztują 35 EUR, desery to koszt 15 EUR.

W oferującej ładny widok na Bergamo restauracji Roof Garden pierwsze dania to kosz od 26 do 40 EUR, a dania główne takie jak ośmiornica w sosie BBQ, turbot czy policzki cielęce to koszt około 30 EUR.

W nagrodzonej jedną gwiazdką Michelin restauracji Villa Elena w Bergamo menu degustacyjne kosztuje 160 EUR, do wyboru też konkretne dania z menu degustacyjnego w cenie 130 EUR za 3 dania, i 160 EUR za 4 dania.

Podsumowanie: ile kosztują restauracje w Bergamo? Ceny w restauracjach w Bergamo w 2024 roku zależą od klasy restauracji. W najtańszych danie główne możemy zjeść za około 10 EUR, w restauracjach średniej klasy trzeba przygotować się na wydatek około 20-30 EUR. W droższych restauracjach koszt dania głównego to do 40 EUR, a menu degustacyjne w Bergamo zjemy w granicach od 100 do 150 EUR za osobę.

Ceny pochodzą z cenników wybranych restauracji w Bergamo z 2024 roku i nie zawierają coperto lub kosztów serwisu wodę lub degustacji powitalnych. Tutaj podpowiadamy co zjeść w Bergamo objaśniając dania lokalnej kuchni.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB