Pizzeria Bella Napoli w Bergamo ceny, menu i nasza opinia

Dla wielu osób wyjazd do Włoch nie może obyć się bez zjedzenia pizzy. By zjeść neapolitańską pizzę nie trzeba wcale jechać do Neapolu, można ją zjeść w Bergamo. Wśród kilku ciekawych pizzerii w Bergamo jedną z lepiej ocenianych jest Bella Napoli. Jakie są ceny i menu w pizzerii Bella Napoli w Bergamo? Czy warto tu przyjść?

Bella Napoli w Bergamo – klimat


Pizzeria Bella Napoli w Bergamo jest jedną z lepiej ocenianych neapolitańskich pizzerii w mieście. Pizzeria znajduje się w dolnej części miasta przy Via Sant’Alessandro 28/A niedaleko popularnej handlowej ulicy via XX Settembre i kościoła Basilica di Sant’Alessandro in Colonna.

Lokal jest niewielki i jest to typowa pizzeria z dość skromnym wnętrzem i ciasno ustawionymi niewielkimi stolikami. Głównym elementem sali jest oczywiście piec do pizzy. Siedząc w pierwszej sali pizzaiolo przygotowujących posiłki możemy podglądać w czasie ich pracy.

Nie jest to lokal do którego warto przyjść na wystawną kolację. Stoliki są bardzo małe, a atmosfera zachęca do szybkiego spożywania posiłków. Pizza, jak to pizza we Włoszech, jest wydawana błyskawicznie.

Bella Napoli w Bergamo – ceny i menu

Zaletą neapolitańskiej pizzerii w Bergamo są naprawdę korzystne ceny. Menu jest dość krótkie. Przykładowe ceny to przystawki w cenach od 4 EUR za bruschette z pomidorami po 5,90 EUR za zestaw warzyw. Zapiekana mozzarella za 10 EUR. Dania główne od 12.90 EUR za gnocchi alla sorrentina, 13,50 EUR za pasta e patate, po 18,90 za tagliata di manzo. Oczywiście przychodzi się tu głównie na pizzę.

W menu przygotowano ciekawą ofertę: za pizzę wraz z karafką wody (gazowanej lub niegazowanej) płacimy 10 EUR. Cena ta zawiera już coperto i nie jest zależna od tego jaką pizzę wybierzemy. Jeśli korzystamy z menu a’la carte to ceny są w porządku: margherita i marinara to koszt 6,90 EUR. Pozostałe pizze w cenie 8,90 lub 9,90 EUR z wyjątkiem fritti di mare za 12,90 EUR.

W karcie dań espresso za 2 EUR, cappucino czy latte za 4 EUR czyli nieco drożej niż kawa w niektórych kawiarniach w Bergamo ale bez tragedii.

Bella Napoli w Bergamo – podsumowanie

Bella Napoli w Bergamo jest popularną miejscówką więc na wieczorne wyjścia lepiej wcześniej zarezerwować stolik. Obsługa rozmawia po angielsku. Pizza podawana jest w kilka minut od zamówienia. Lokal nie zapewnia zbyt wielu nadzwyczajnych doznań jakie mogą zaoferować restauracje wyższej klasy mimo, że reklamuje się jako „ristorante„.

Serwowana tu pizza nie była wprawdzie najlepszą pizzą neapolitańską jaką kiedykolwiek jedliśmy ale stoi na zadowalającym poziomie i możemy polecić wizytę w lokalu osobom, które zastanawiają się gdzie zjeść pizzę w Bergamo.

Bella Napoli w Bergamo otwarta jest od 12:00 do 15:00, a następnie po okresie sjesty od 17:00 do 23:00 niezależnie od dnia tygodnia. Jest to zaletą ponieważ niektóre lepiej oceniane pizzerie w Bergamo otwierają się tylko w wybrane dni lub tylko wieczorem. Jednym z wyjątków jest L’Antica Pizzeria da Michele otwarta przez cały dzień.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB