Gdzie na pizzę w Bergamo? Dobre pizzerie w Bergamo

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjazdu do Włoch bez zjedzenia pizzy i chociaż najsłynniejszym miastem związanym z pizzą jest Neapol to jadąc do Bergamo również można zjeść pizzę, a czasem nawet całkiem dobrą pizzę. Wiele osób zastanawia się gdzie zjeść pizzę w Bergamo. Gdzie na pizzę w Bergamo? Jakie są dobre pizzerie w Bergamo? Gdzie zjeść pizzę w Bergamo?

Il Fornaio

Gdybyśmy czytali inne blogi o Włoszech to pewnie uważalibyśmy, że najlepsza pizza w Bergamo to pizza na kawałki w Li Fornaio. Lokal położony przy jednej z głównych ulic Górnego Miasta od lat przyciąga setki, a być może nawet tysiące Polaków. W lokalu sprzedawana jest pizza na wagę, przygotowana już wcześniej. Pizza jest dosyć droga ale za to niezbyt smaczna. W środku unosi się aromatyczny zapach spalenizny, którym przesiąknięte ubrania jeszcze długo przypominają o wizycie w Il Fornaio. Szczerze mówiąc lepszą pizzę na kawałki jedliśmy w Oriocenter w Romantica i w sekcji gastronomicznej marketu Iper. A teraz serio. Gdzie iść na pizzę w Bergamo?

Bella Napoli

Jedna z najbardziej znanych i jednocześnie najlepiej ocenianych pizzerii w Bergamo to bez wątpienia pizzeria Bella Napoli. Lokal w dolnej części miasta niedaleko handlowej ulicy XX Settembre to prosta pizzeria z niewyszukanym wystrojem i przystępnymi cenami. Nie jest to najlepsza pizza jaką jedliśmy we Włoszech ale Bella Napoli można polecić zwłaszcza ze względu na ceny: 10 EUR wliczając w to wodę i coperto. Niedaleko taniego chińczyka Kung Food Lin znajduje się druga lokalizacja Bella Napoli w Bergamo ale już gorzej oceniana.

Restauracja Da Mimmo

Jedną z bardziej znanych restauracji w Bergamo jest położona na Górnym Mieście restauracja Da Mimmo. Mimo że nie doczekała się rekomendacji w żadnym prestiżowym przewodniku kulinarnym to we Włoszech doceniono serwowaną tu pizzę. Pizza z Da Mimo wielokrotnie trafiała do włoskiej edycji rankingu 50 Top Pizza. Lokal serwuje dobrej jakości pizzę od 8 EUR za Margherite i Marinare po najdroższe pozycje za 16 EUR.

Morso

Jedną z lepszych pizzerii w Bergamo jest Morso przy via Sant Orsola czyli całkiem niedaleko od wspomnianej już wyżej Bella Napoli. Poza klasyczną pizzę w neapolitańskim stylu w cenie od 9 EUR za klasyczną Margherite, 12 EUR za Margherite z buffalą po 18 EUR za najdroższe pozycje, znajdziemy tu w karcie również desery i przystawki. Otwarte od 12 do 14:00 i od 19 do 22:30.

Fratelli Coppola Bergamo

Associazione Pizza Verace Napoletana to stowarzyszenie założone w 1984 roku, które przyznaje certyfikaty dla lokali przygotowujących tradycyjną neapolitańską pizzę według ścisłych wytycznych stowarzyszenia. W Bergamo na liście pizzerii należących do APVN jest jeden lokal – La Trattoria di Coppola. Restauracja w Bergamo znajduje się przy Andrea Previtali 29. Polecamy menu lunchowe od poniedziałku do piątku: pizza dnia, woda, kawa i coperto w cenie 10 EUR. Ceny a’la carte od 7 EUR za Marinare po 14 EUR za Nduje czy Troppo Napoletana, a więc wciąż całkiem przystępne.

L’Antica Pizzeria Da Michele

pizzeria_da_michele cennik bergamo

Jednym z najsłynniejszych lokali serwujących neapolitańską pizzę jest L’Antica Pizzeria Da Michele znajdująca się oczywiście w Neapolu. W Bergamo również możemy skierować swoje kroki do restauracji należącej do słynnej sieci. W 2024 roku otwarto placówkę znanej sieci również w naszym ulubionym mieście na północy Włoch. Pizza smakuje prawie jak w Neapolu. Tu ceny i menu lokalu.

Trattoria Da Adele

Popularna wśród Polaków przyjeżdżających do Bergamo trattoria Da Adele to restauracja kuchni neapolitańskiej skupiająca się na owocach morza oraz oczywiście pizzy. Pizza kosztuje tu w widełkach 8-12 EUR więc nie jest przesadnie tanio, ale zdecydowanie nie można powiedzieć, że jest drogo. Można powiedzieć, że jest średnio.

Scrocchia Pizza

Scrocchia Pizza to pizzeria w Bergamo, którą można polecić ale tylko pod warunkiem, że chcemy zjeść doś w biegu. Względnie dobrze oceniany lokal przy via Angelo Maj w kierunku dzielnicy Borgo Palazzo to miejsce w którym pizzę lepiej wziąć na wynos. Ceny przystępne od 6.50 EUR za Margherite po 10 EUR za najdroższe pozycje w menu. To więc jedna z najtańszych opcji na pizzę w Bergamo, a przy okazji całkiem jadalna. W menu też podłużna rzymska pizza scrocchia (od 17 do 21 EUR) i frytki z dodatkami. Otwarte od 18:30 do 22:00.

Pizzeria Assaje

We Włoszech istnieje wiele ciekawych sieciówek gastronomicznych i Assaje jest jedną z nich. Assaje w Bergamo mieści się przy Largo di Porta San Alessandro czyli zaraz przy dolnej stacji górnej kolejki. Na wejściu poczęstunek w postaci prosecco. Ceny przystępne – pizza w granicach 10 EUR czyli raczej w dolnych widełkach jak na ceny w restauracjach w Bergamo. Na pożegnanie limoncello. Lokal koło kolejki otwarty jest od 19 do północy.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB