Gdzie tanio zjeść w Bergamo? Tanie restauracje TOP

Wyjazd do Bergamo to szansa na odwiedzenie Włoch niskim kosztem ponieważ loty są tanie, atrakcje są tanie, a jedzenie? Też jest tanie. Wiele osób planując wyprawę do Bergamo zastanawia się jakie są tanie restauracje w Bergamo. Gdzie tanio zjeść w Bergamo? Jakie są tanie i dobre restauracje? Sprawdzamy tanie restauracje w Bergamo.

Ceny w restauracjach w Bergamo są zdecydowanie niższe niż w położonym niedaleko Mediolanie. Nawet w restauracjach najwyższe klasy płaci się w Bergamo kilkukrotnie mniej niż w Mediolanie. Patrząc z tej perspektywy właściwie wszystkie restauracje w Bergamo są tanie.

W tym zestawieniu jednak podpowiemy gdzie zjeść naprawdę tanio czyli w granicach 10-15 EUR za danie główne lub cały zestaw, w niektórych miejscach zjemy nawet za 4-6 EUR więc to rzeczywiste zestawienie najtańszych miejsc w Bergamo.

W internecie w różnych zestawieniach tanich restauracji w Bergamo publikowanych na blogach o Włoszech znajdziemy miejsca gdzie danie główne kosztuje nawet powyżej 20 EUR. To nie jest tanio! Pamiętajmy też, że w Bergamo jest coperto, które będzie doliczane niezależnie od tego czy siądziemy w kawiarni czy restauracji.

Bella Napoli

Miłośnicy pizzy w Bergamo znają to miejsce. Jeśli chcemy wydać niewiele czyli 10 EUR za dowolnie wybraną pizzę, wodę (gazowaną lub nie) oraz coperto to warto skierować swoje kroki do opisywanej już przez nas pizzerii w porze lunchu. Wówczas oferuje ona właśnie taki zestaw w cenie niższej niż pizza w dobrej pizzerii w Polsce.

Bella Napoli, via Sant’Alessandro 28/A
Restauracja otwarta jest od 12:00 do 15:00 i od 19:00 do 23:00 przez 7 dni w tygodniu.

 

La Trattoria di Coppola

Dla fanów pizzy i taniego jedzenia w Bergamo mamy jeszcze jedną propozycję na posiłek w cenie 10 EUR. W dni powszednie w Trattoria di Coppola obowiązuje taka sama oferta czyli 10 EUR za pizzę, wodę i kawę, albo za danie pierwsze, wodę i kawę lub też za danie drugie, wodę i kawę. We wszystkich przypadkach doliczone jest już coperto. Dania z karty są już niestety dużo droższe i ich ceny zaczynają się od 13 EUR za najtańsze makarony.

La Trattoria di Coppola, via Andrea Previtali 29/A
Lokal otwarty jest w godzinach od 12:00 do 15:00 i od 19:00 do 23:30.

 

Kung Food Lin

Dla fanów połączenia oryginalnych włoskich smaków ze smakami orientalnymi idealnym rozwiązaniem jest restauracja Kung Food Lin. Lokal jest wprawdzie oddalony nieco od centrum ale posiadając IO Viaggio możemy tu przyjechać komunikacją miejską. Ceny? Korzystne. Dania z kurczaka w granicach 9-10 EUR, makarony w cenach od 4 do 6 EUR, zupy w cenach od 3 do 4 EUR. Coperto 1,50 EUR więc jest tu naprawdę tanio, a wyjątkowo sympatyczny właściciel mówi też po angielsku.

Kung Food Lin, via Celadina 193
Otwarte w godzinach między 12:00 a 14:30 oraz od 18:30 do 23:00.

 

Polenta
Polenta

Il Coccio

Dla fanów taniego jedzenia jednym z najlepszych rozwiązań na tani obiad w Bergamo jest Il Coccio czyli lokal sam określający się „restauracją na wynos”. W niewielkim lokalu dania serwowane są na papierowych zastawach stołowych. miejsca jest mało ale za to ceny są niskie. W karcie m.in. lasagne 9 EUR, placek z ziemniaków i selera za 8 EUR, pieczeń z kapustą za 12 EUR, pieczony łosoś za 13 EUR, królik z orzeszkami piniowymi i kasztanami za 13 EUR, tiramisu za 6 EUR. Każdego dnia inne menu. Otwarte tylko od 10:00 do 15:00 przy via Sant Alessandro 54.

Il Coccio, via Sant’Alessandro 54
Otwarte od 10:30 do 15:00 w dni powszednie i od 11:00 do 15:00 w soboty. W niedzielę nieczynne.

 

La Piadella

To jedna z najbardziej oszczędnych opcji w zestawieniu miejsc gdzie można tanio zjeść w Bergamo. Piadina to cienki placek z pszennej mąki pochodzący z regionu Emilia Romania. Do wnętrza trafiają najróżniejsze dodatki. La Piadella przy via Gombito w Bergamo oferuje piadinę w ponad 20 odsłonach na słodko i na słono. Kanapki są spore i kosztują w większości przypadków poniżej 6 EUR, a najtańsze na słodko kupimy już za 4,50 EUR. Lokalik jest niewielki i raczej nie ma tu zbyt wiele miejsca na spożywanie posiłków, to jego jedyna wada.

La Piadella, via Gombito 1D
Czynne w godzinach od 11:30 do 23:00 w dni powszednie oraz od 11:30 do 23:30 w weekend.

 

Noor Kebab

Kto powiedział, że wyjeżdżają do Włoch musimy jeść włoskie jedzenie? Nikt! Dla oszczędnych przy via Borgo Palazzo 75A znajduje się godna polecenia miejscówka z kebabem. Noor Kebab to miejsce w którym porcje są duże, ceny przystępne i można tu zjeść aż do 2 w nocy. Ile kosztuje kebab? Kebab panino kebab to w zależności od rodzaju koszt od 6,50, 7 aż po 13 EUR za duży piatto kebab. Zestaw z kebabem to koszt 10 EUR. Na miejscu też dania wegańskie w postaci fallafela za 6,50 EUR. oraz oczywiście pizza. Od 7 EUR za margharite po 11 EUR za pizzę-kebab.

Noor Kebab, via Borgo Palazzo 75A
Kebab otwarty jest od 11:00 aż do 2:00 w nocy, przez wszystkie dni w tygodniu.

 

Trattoria da Ambrosio

Dla osób dysponujących wysokim budżetem ciekawą opcją jest Trattoria da Ambrosio w której woda, 1/4 karafki taniego wina kawa i deser oraz jedno danie to koszt 22 EUR, dwa dania to koszt 25 EUR, dwa drugie dania za 28 EUR. Zestawy serwowane są w tygodniu, a karta jest szeroka do wyboru np. pieczony królik, pieczeń, raclette albo gnocchi z gorgonzolą. Jest też opcja dla mniejszych głodomorów w postaci wody, wina oraz pierwszego dania za 10 EUR, lub pierwszego i drugiego dania za 12 EUR. To kolejna ciekawa pozycja na tani obiad w Bergamo.

Trattoria d’Ambrosio/Da Giuliana, via Broseta 58
Otwarte od 12:00 do 15:00 i od 19:30 do 23:00 w tygodniu. W soboty od 19:30 do 23:00. W niedzielę nieczynne.

 

Sin Jah

Kolejny przykład kuchni orientalnej w Bergamo w którym wizyta nie nadwyręży kieszeni to Sin Jah. W karcie znajdziemy zestawy dla dwóch osób w cenie 16 lub 17 8 EUR (z coperto, bez napoju). W karcie też gigantyczny wybór zup w cenach około 4 EUR, dań z kurczaka, z ryżem, makaronów, kaczki, ryby cielęciny czy wołowiny w cenach od 4 do 6 EUR. To typowe dania orientalne jakie znamy i kochamy czyli kurczak na ostro, słodko kwaśny czy w pięciu smakach. Są więc takie same jak w barach w Polsce tylko, że tańsze.

Sin Jah, via Giuseppe Verdi 31F
Otwarte od 11:30 do 14:30, a potem od 18:30 do 23:30. W poniedziałki nieczynne.

 

Asian Mix

Asian Mix to kolejna dobra propozycja dla fanów kuchni orientalnej znajdująca się przy via Gianbattista Moroni 163. Zjemy tu sushi w naprawdę dobrych cenach. Uramaki od 6 do 10 EUR, futomaki od 7,50 do 8 EUR, temaki od 3 do 4 EUR, sashimi 8-10 EUR, desery po 3 EUR. W karcie też makarony w cenach 4-5 EUR, oraz yaki udon za 4-5 EUR. Dla fanów taniego sushi jest to naprawdę dobra pozycja.

Asian Mix, via Gianbattista Moroni 163
Otwarte w godzinach od 11:00 do 14:00, a następnie od 18::00 do 23:00 od poniedziałku do soboty. W neidziele od 18:30 do 23:00.

 

PolentOne Citta Alta

Polentone to małe okienko położone nieopodal górnej stacji kolejki Citta Alta z którego serwowane jest tradycyjne danie kuchni lombardzkiej – polenta. Polenta to charakterystyczna mieszanka masła, sera, mieszanki mąki kukurydzianej i mąki gryczanej. Potrawa ta jest dość specyficzna ale jest za to tania. Mała porcja od 6 do 7 EUR, duża od 7 do 11. Polenta na słodko za 3 EUR . Miejsce serwuje też panini w cenach od 5 do 7 EUR oraz hotdogi.

Polentone, Piazza Mercato delle Scarpe 1
Otwarte od 11:30 do 22:00, a w soboty od 11:30 do 22:30.

 

Al Sultan

Al Sultan to jak sama nazwa wskazuje kolejna propozycja dla osób lubiących tradycyjny kebab w tradycyjnie niskich cenach. To jeden z najlepiej ocenianych kebabów w mieście znajdujący się przy Piazza Pontida 28 zaraz obok turystycznego szlaku Dolnego Miasta czyli via XX Settembre. W menu kebab w granicach 5 EUR, a więc taniej niż w wielu kebabach w polskich miastach. Zestawy z frytkami poniżej 10 EUR.

Al Sultan, Piazza Pontida 28
Otwarte od 11:00 do 23:00 przez wszystkie dni w tygodniu.

 

Kebab Universal

Jeden z najpopularniejszych kebabów w Bergamo, otwarty aż do 3 w nocy, to Kebab Universal przy via Bortolomeo Bono. Kebaba zjemy ttu już w granicach 6 EUR. W ofercie też zestawy w cenach 7-8 EUR, a nawet makarony w cenach około 6-8 EUR. W karcie też dania obiadowe takie jak udka z kurczaka z ryżem i zestawem surówek w cenie około 11 EUR. Jest też pizza w cenach około 8 EUR. To naprawdę bardzo dobry kebab w Bergamo bardzo dobrej, niskiej cenie.

Kebab Universal, via Bartolomeo Bono
Otwarte od 10:00 do 3:00 od niedzieli do piątki, w soboty od 10:00 do 5 nad ranem. Najlepsza miejscówka na tanie jedzenie w nocy w Bergamo.

 

Osteria Della Dogana

Kolejna propozycja dla osób z grubszym portfelem na naszej liście tanich restauracji w Bergamo. Nieco dalej od Górnego Miasta znajduje się restauracja, która oferuje naprawdę tanie zestawy obiadów dnia. W cenie 14 EUR mamy to dustęp do obiadów dnia (różne dania do wyboru) składających się z dwóch dań oraz wody i kawy. Dodatkowo za 4 EUR można dokupić jeszcze deser. Za 60 zł zjemy tu więc dwudaniowy włoski obiad z wodą i kawą co jest ceną całkiem przyzwoitą jak na Bergamo. Każdego dnia inne menu dostępne na oficjalnym fanpage restauracji. Lokal jest naprawdę popularny wśród miejscowych.

Osteria Della Dogana, via Pietro Rovelli 28l
Otwarte od 8:00 do 14:20 oraz od 19:15 do 22:30 w dni powszednie, w soboty od 8:30, a w niedziele od 8:00. W czwartki zamknięte.

 

Goss Quality Burger

Dla osób, które nie przepadają za tradycyjnymi daniami z Lombardii ale za to lubą niskie ceny mamy inną opcję. Na Górnym Mieście w Bergamo można wybrać się na tanie burgery do restauracji Goss Quality Burger (druga lokalizacja tej samej firmy działa też w Dolnym Mieście). Ceny? Nie są przesadnie wysokie. Od 11 EUR za cheeseburgera 200 gramów mięsa aż po 13 EUR za najdroższe burgery. Burgerowania, jak to burgerownia, za dużo miejsca nie ma ale ceny są naprawdę kuszące.

Goss Quality Burger (Bergamo Alta), via Bartolomeo Colleoni 8
Otwarte od 12:00 do 15:00 oraz od 19:00 do 22:30 w tygodniu oraz od 12 do 15 i od 19 do 23:00 w weekendy.

 

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB