Kawiarnia Cavour 1880 w Bergamo ceny i menu

Przechodząc się wąskimi uliczkami Górnego Miasta w Bergamo możemy poczuć zapach kawy dobiegający z rzucającego się w oczy lokalu Cavour 1880. Czy warto tu przyjść na kawę? Jakie są ceny i menu w niewielkiej cukierni z historycznym rodowodem?

Cavour 1880 wystrój i lokalizacja

Kawiarenka, a być może nawet bardziej cukiernia, Cavour 1880 znajduje się na Górnym Mieście niedaleko popularnego Piazza Vecchia przy via Gombito 7.

Kawiarenka znajduje się na liście Locali Storici d’Italia czyli miejsc z historycznym rodowodem (chociaż to czasem wcale dobrze nie świadczy jak np. w przypadku tragicznie ocenianego Balzer 1850). We wnętrzu można zobaczyć freski z końca XIX wieku. Lokal przeszedł renowację kilka lat temu, obecnie należy do rodziny Cerea. Nad kawiarenką znajduje się niewielki hotel z sześcioma pokojami.

Kawiarnia jest niewielkich rozmiarów. W pierwszej sali za ladą możemy podziewać sprzedawane tu słodkości mieniące się ogromem barw lub wypić kawę bez coperto. Nad ladą warto zwrócić uwagę na malowidła. Kolejne sale wypełniają niezbyt przytulne krzesła i sofy.

Cavour 1880 ceny i menu

Patrząc po historycznej i dogodnej lokalizacji można by spodziewać się wysokich cen w menu. W Cavour 1880 ceny nie są wysokie. Kawa to koszt 2 EUR, cappuccino 3,20 EUR, kawa latte 3 EUR, herbata za 4,50 EUR.

Rogaliki kosztują po 2,50-3 EUR, małe wypieki po 2 EUR, lody dwa smaki za 6 EUR, duże lody za 7,50 EUR, a lody z owocami za 9 EUR.

Za kanapkę z szynką i serem płacimy 8 EUR, duże tosty to koszt 12 EUR, sałatki po 12 EUR, pizza po 16 EUR, a śniadanie w skład której wchodzą m.in. napoje, sok, brioszki, babeczki itp. kosztują po 35 EUR od osoby.

W tygodniu serwowany jest lunch w cenie 15 EUR za danie i deser lub 22 EUR za 2 dania i deser. Woda i kawa w cenie.

Cavour 1880 podsumowanie

Jeśli szukacie ciekawego miejsca na kawę i niewielki deser to Cavour 1880 jest idealnym miejscem na szybki przystanek na przykład w czasie zwiedzania Bergamo w jeden dzień.

Ceny są przystępne, nieznacznie tylko wyższe niż ceny kawy w Bergamo w najtańszych lokalach. Historyczny klimat i dogodne położenie sprawiają, że możemy polecić Cavour zarówno na deser jak i na śniadanie.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB