Ile kosztuje wynajem motorówki na Como? Cena. Ile za dzień, godzinę?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile kosztuje wynajem motorówki na jeziorze Como? W rzeczy samej, jest to jedno z najbardziej luksusowych miejsc na świecie, gdzie możemy spotkać wiele gwiazd ze świata filmu i muzyki. A w jaki sposób można lepiej odkryć jego piękno, jeśli nie poprzez relaksujący rejs motorówką? Jaka jest cena motorówki na Como za godzinę lub dzień? Zobaczcie.

Jaka jest cena wynajmu motorówki na Como?

Cena wynajmu motorówki na Como zależy od wielu czynników: od typu motorówki (jej mocy), skipera, po czas, na jaki zdecydujesz się wynająć motorówkę.

Średnia cena za wynajem małej motorówki z mocą 40 koni mechanicznych o długości do 6 m (zdolnej pomieścić do 5 osób) na Jeziorze Como wynosi około 300 EUR za 4h. Natomiast większe i mocniejsze motorówki o mocy 360 HP, mogą kosztować nawet 2 700 EUR za 8h. Jednak tutaj najprawdopodobniej będziecie musieli wypożyczyć łódź razem ze skiperem. Wysoka cena wynika nie tylko z luksusowych warunków jeziora Como, ale również z kosztów ubezpieczenia, utrzymania i serwisowania łodzi.

Większe eleganckie łodzie do 10 osób to koszt wynajmu około 4000 EUR za dzień (od 9:00 rano do 21:00) na jeziorze Como.

Silne wiatry na Como
Como jest jeziorem, ale potrafi mieć swoje kapryśne i mocne wiatry atakujące z północy rano (Tivano) oraz z południa (Breva). Dlatego uważajcie na wietrzną pogodę, o ile te dwa pierwsze są słabe to czasami wiatr tutaj pędzi z prędkością 100 km/h

Do wynajmu często dolicza się paliwo, oraz opłaty serwisowe jeśli kupujecie przez pośrednika.

Mała motorówka (40 HP) cennik na Como

W jedne z najpopularniejszych wypożyczalni LakebyBoat w Bellagio nad Como, motorówka kosztuje:

Liczba godzin Cena
1 godzina 100 EUR
2 godziny 160 EUR
3 godziny 220 EUR
4 godziny 280 EUR
5 godzin 340 EUR
6 godzin 400 EUR

W tym już macie zawarte: ubezpieczenie, paliwo, koła ratunkowe i kamizelki. Możecie sami prowadzić taką łódź.

Tania motorówka na Como

Ile kosztuje tania motorówka na Como? Najtańsze motorówki do 5 osób znaleźliśmy za 100 EUR za cały dzień od 9:00 rano do 18:00.

Do wynajmu często dolicza się paliwo, ubezpieczanie oraz opłaty serwisowe jeśli kupujecie przez pośrednika.

Gdzie można pływać taką motorówką na Como?
Wiele z wypożyczalni ma politykę zabraniania dokowania w innych niż wybrane miejscowości/miejsca. Warto zapoznać się z listą przed wypożyczeniem.

Warto zwrócić uwagę, że niektóre firmy oferują zniżki za wynajem łodzi na dłuższy okres. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na wynajem na cały tydzień, stawka godzinowa może okazać się zdecydowanie niższa. Dla przykładu ta sama łódź, którą znaleźliśmy za 4 000 EUR na jeziorze Como, na tydzień kosztuje już 11 000 EUR. Również w okresie poza sezonem letnim można liczyć na promocje i znacznie obniżone ceny.

Cena motorówek na Como, podsumowanie

Podsumowując, motorówki na jeziorze Como kosztują od około 100 EUR za dobę za małą łódź z małym silnikiem do około 4000 EUR za większe eleganckie jednostki. Koszty wynajmu motorówki na jeziorze Como mogą być dość wysokie, ale zapewniają niesamowite doświadczenie. Płynięcie wzdłuż wybrzeża, podziwianie urokliwych włoskich willi i zapierających dech w piersiach widoków to luksus, który nie ma ceny. Pamiętaj jednak, aby zawsze sprawdzić oferty kilku firm oraz dokładnie zapoznać się z warunkami wynajmu, żeby uniknąć dodatkowych kosztów.

Zobacz też ile kosztuje wynajem żaglówki na Como.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB