Ile kosztuje wynajem żaglówki na Como? Cena. Ile za dzień, godzinę?

W Polsce żaglówki kojarzą się z Mazurami, we Włoszech możecie taką żaglówkę wypożyczyć także na jeziorze Como. Rodzi się jednak pytanie, ile kosztuje wypożyczenie i wynajem żaglówki na Como i czy jest drogo? Miejsce jest na tyle luksusowe, że cena wynajmu/wypożyczenia żaglówki na Como może być wysoka, czy tak jest? Sprawdziliśmy, zapraszamy.

Jaka jest cena wynajmu żaglówki na Como?

Ile kosztuje wynajem żaglówki na Como? Ceny oczywiście zależą od czasu na jaki wypożyczacie łódź, od długości żaglówki, miejsca gdzie żaglówkę wypożyczycie oraz od tego czy potrzebujecie skipera. Inną kwestią jest kwestia patentu i czy polski patent na żaglówki obowiązuje we Włoszech.

Zacznijmy więc od średniego zakresu cen. Nam udało się znaleźć wynajem żaglówki na jeziorze Como od 200 EUR do 1100 EUR za dobę. Średni zakres cen za normalnej średniej wielkości żaglówkę na Como, oscylował w granicach 300 – 500 EUR za dzień, czyli od godziny mniej więcej 9:00 do 18:00.

Silne wiatry na Como
Como jest jeziorem, ale potrafi mieć swoje kapryśne i mocne wiatry atakujące z północy rano (Tivano) oraz z południa (Breva). Dlatego uważajcie na wietrzną pogodę, o ile te dwa pierwsze są słabe to czasami wiatr tutaj pędzi z prędkością 100 km/h

Do wynajmu często dolicza się opłaty serwisowe, parking, jeśli kupujecie przez pośrednika.

Żaglówka, wynajem cennik na Como

U jednego z pośredników wynajmu żaglówek na Como, znaleźliśmy takie oto ceny i cennik za wypożyczenie łódki:

Żaglówka Cena za dzień (~9:00 do ~18:00)
Comet 1050 324 EUR
Tutor 23 – 7 M 244 EUR
Jeanneau – Sun Odyssey 32 520 EUR
Jeanneau – Folie Douce 720 EUR
Beneteau –  First 30 E 900 EUR
Comet 850 560 EUR

W tym już macie zawarte: ubezpieczenie koła ratunkowe, kamizelki oraz w większości skipera.

Tania żaglówka na Como

Ile kosztuje tania żaglówka na Como? Najtańsze żaglówki jakie udało nam się znaleźć kosztowały w granicach 196 EUR za 6h bez skipera. W czym znalazła się już opłata serwisowa 6 EUR od pośrednika, jak wypożyczycie na miejscu będzie taniej.

Warto zwrócić uwagę, że niektóre firmy umożliwiają wypożyczenie żaglówki TYLKO na jeden dzień, z możliwością przedłużenia po wróceniu do Mariny.

Cena żaglówek na Como, podsumowanie

Ile więc kosztuje wypożyczenie żaglówki na Como? Podsumowując, ceny zaczynają się od około 200 EUR za dobę za 5 osobowy Meteor bez skipera do około 1000 EUR za większe jednostki d0 9 osób. Wynajem żaglówki na Como, nie jest tak popularny jak wynajem motorówki na Como.

Jednak jeśli macie umiejętności i odpowiednie patenty, to pewnie żeglowanie na Como sprawi Wam większą przyjemność! Poniżej tradycyjna 'szanta’ włoska, włoskich rybaków.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB