Dojazd z lotniska w Bergamo na lotnisko Malpensa. Ceny i rozkłady

Lotnisko w Bergamo jest jednym z większych punktów przesiadkowych ale nie w każde miejsce można z niego dolecieć. Wielu Polaków podróżujących po Włoszech i Europie ląduje w Bergamo a następnie wybiera się w dalszą podróż z lotniska Malpensa, lub też wracając z Włoch ląduje na lotnisku Malpensa i rusza do domu z Bergamo. Wiele osób zastanawia się jak dojechać z lotniska w Bergamo na lotnisko Malpensa. Jak dojechać z lotniska Malpensa do lotniska Bergamo? Ile kosztuje dojazd? Jaka jest cena biletów i rozkład autobusów? Ile kosztuje taksówka? Czy są inne metody?

Lotnisko w Bergamo to port lotniczy na który łatwo dolecieć z i do Polski zdecydowanie większym portem lotniczym jest jednak Milano Malpensa. Czy pomiędzy tymi lotniskami, oddalonymi od siebie o około 90 kilometrów, da się szybko przejechać? Jak dojechać z lotniska Bergamo na lotnisko Malpensa?

Autobus z lotniska

Najprostszym sposobem na dojazd z lotniska Malpensa na lotnisko Bergamo i z lotniska Bergamo na lotnisko Malpensa są bezpośrednie autobusy kursujące pomiędzy obydwoma portami. Połączenie obsługiwane jest przez firmę Orioshuttle.

Bilet na autobus między lotniskiem Bergamo i Malpensa kosztuje 20 EUR. AUtobusy odjeżdżają z przystanku Downtown Bergamo, zatrzymują się na lotnisku Bergamo w strefie przylotów lotniska Bergamo, a następnie bezpośrednio jadą do portu lotniczego Mediolan Malpensa na przystanek numer 5 i z powrotem z przystanku numer 5 pod terminal w Bergamo.

Podróż trwa około 1 godziny i 40 minut. Autobusy w tygodniu kursują co około 2 godziny, w weekendy i święta niestety odbywają się tylko 3 kursy w ciągu dnia.

Dojazd z przesiadkami

Mediolan Bergamo jak dojechać

Mając więcej czasu na podróż pomiędzy lotniskami możemy zdecydować się na trwającą około 2 godzin podróż z lotniska Bergamo do stacji Milan Centrale, a następnie z Milan Centrale autobusem na lotnisko lub pociągiem. Koszt takiej podróży również wyniesie około 20 EUR. Tutaj więcej informacji o autobusie z lotniska Bergamo do Mediolanu. Z przesiadkami możemy też pojechać na dworzec w Bergamo i wybrać pociąg z Bergamo do Mediolanu.

Carsharing

Na lotnisku w Bergamo oraz na lotnisku Malpensa dostępne są samochody carsharingowe. Możemy zdecydować sIę na przykład na wynajem elektryka E Vai. Koszt to od 24 EUR za 3 godziny i 48 EUR za dzień przy limicie 70 km i powyżej opłata 0,19 EUR za kilometr.

Obowiązuje dopłata w wysokości 20 EUR za pozostawienie auta na lotnisku Bergamo lub Malpensa, sumaryczny koszt wyniesie więc około 50 EUR. Biorąc pod uwagę szybkość tego rozwiązania i koszt jest to najlepszy sposób dojazdu między lotniskami Malpensa i Bergamo biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.

Można też zdecydować się na wynajem samochodu. Możemy też spróbować szczęście w usłudze Bla Bla Car jeśli akurat trafi się ktoś jadący na tej trasie.

Uber lub taxi

Oczywiście jeśli zależy nam na czasie to najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z Ubera lub taksówki. Ceny na trasie między Malpensą i Mediolan Bergamo są raczej sztywne. Taksówka kosztować będzie oboko 225 EUR, Uber około 200-220 EUR. Na trasie tej kursują też przedsiębiorcy nieoficjalni, których można znaleźć na grupach o Bergamo w serwisie Facebook.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB