Ile kosztuje weekend w Mediolanie? Ile EURO do Mediolanu?

Wśród najciekawszych miast we Włoszech, które warto odwiedzić na weekend nie sposób nie wymienić Mediolanu. Mediolan słynie jednak z wysokich cen dlatego wiele osób zastanawia się: ile euro na weekend w Mediolanie. Ile euro wziąć do Mediolanu? Ile euro zabrać do Mediolanu? Ile kosztuje weekend w Mediolanie?

Każdy podróżnik ma indywidualne dochody lub też oszczędności, które może wykorzystać na swoje wyjazdy. Każdy indywidualny podróżnik samodzielnie ocenia czy wystarczy mu podstawowy nocleg we wspólnym pokoju, apartament czy dobry hotel. Tak samo z restauracjami. Jedni podróżnicy oglądają je tylko przez szybę, inni korzystają z tych najlepszych.

Nie da się więc odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie: ile euro na weekend w Mediolanie. Kwestia tego ile euro zabrać do Mediolanu jest otwarta dla każdego w zależności od poziomu na jakim chce wypoczywać. Możemy tylko podpowiedzieć ile co kosztuje.

Dojazd do Mediolanu

Pierwszą rzeczą na którą zwracamy uwagę jest dojazd. Bilety tanich linii lotniczych na lotnisko w Bergamo w przypadku podróży bez bagażu rejestrowanego da się, z odpowiednim wyprzedzeniem, kupić za mniej niż 150 złotych w jedną stronę. Tutaj przeczytacie jak dojechać z lotniska Bergamo do Mediolanu.

Dojazd z lotniska w Bergamo do Mediolanu to koszt od 8 EUR za autobusik w jedną stronę z lotniska, przejazd pociągiem na bilecie IO Viaggo, aż po dowolną kwotę za wynajem samochodu na lotnisku Bergamo.

Nocleg w Mediolanie

Noclegi w Mediolanie nie są tanie, zwłaszcza jeśli zależy nam na dobrym położeniu i godziwych warunkach. Niezbyt zachęcające pokoje do wynajęcia czy mieszkania to koszt w granicach 70-100 EUR za noc. Lepiej położone i wyposażone mieszkania czy hotele to koszt około 150-200 EUR. Górnych widełek nie ma, są w Mediolanie hotele po 1400 EUR za noc.

Tanie i niezbyt dobrze położone hostele w Mediolanie to koszt w granicach 30-50 EUR za noc.

Rozsądnie przyjmując za dwa weekendowe noclegi w Mediolanie musimy liczyć się z kwotą w granicach 250-300 EUR. Nie tyczy się to okresu targów, koncertów, ważnych spotkań Interu czy AC Milanu albo Fashion Week. Wówczas jest wielokrotnie drożej.

Atrakcje i transport w Mediolanie

Katedra w Mediolanie bilety cennik

Ile euro na atrakcje i komunikację miejską w Mediolanie? Tutaj możemy odetchnąć. Atrakcje i transport w Mediolanie nie są drogie. Podróżnym polecamy zakup biletów IO Viaggio pozwalających na podróżowanie po całej Lombardii. Tutaj cennik takich biletów. Koszt na 3 dni to 35 EUR.

Atrakcje w Mediolanie nie są drogie. Katedra to 22 EUR, Pinakoteka Brera 15 EUR, Ostatnia Wieczerza kosztuje 15 EUR, a wiele miejsc jest darmowych. Na atrakcje przygotujmy więc około 40-50 EUR jeśli chcemy dużo zwiedzać.

Jedzenie w Mediolanie

Ile euro na jedzenie w Mediolanie? Tu też zależy. Śniadanie w formie rogalika i kawy zamkniemy w kwocie kilku EUR, kanapka z baru na wynos to koszt poniżej 10 EUR, śniadanie w kawiarni średniej klasy to koszt około 12-15 EUR, bufetowe w dobrej restauracji kosztować będzie 40-50 EUR.

Obiad w średniej klasy restauracji to koszt około 20 EUR za danie główne czyli posiłek z coperto czy napojami wyniesie nas około 30 EUR od osoby. Restauracje wyższej klasy to koszt nawet do 50 EUR za danie główne. Tutaj szeroki przegląd cen w tanich i dobrych restauracjach w Mediolanie.

W czasie weekendu możemy iść dwa razy na pizze i wówczas zamkniemy się w kwocie około 25 EUR za dwa dni za obiady. Tutaj ceny w pizzeriach w Mediolanie. Koszt kolacji – podobne. Tanie w Mediolanie są kawiarnie. Tu ceny kawy w Mediolanie.

Jeśli chcemy iść na wino czy na Aperola czy drinki to musimy liczyć się z kwotą 20 lub więcej EUR od osoby.

Ile kosztuje weekend w Mediolanie?

ile na weekend w Mediolanie

Podkreślamy jeszcze raz: nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile euro zabrać do Mediolanu.

Przyjmując najtańsze opcje wraz z przelotem, kartą IO Viaggio, dosyć tanimi noclegami i restauracjami oraz zwiedzaniem niewielu atrakcji, bez zakupów czy zakupu pamiątek, musimy liczyć się z kwotą 250-300 EUR. Być może odmawiając sobie jeszcze więcej da się z tego odjąć jeszcze z 50 EUR. Zawsze dobrym pomysłem jest pojechać do Bergamo gdzie jest po prostu taniej.

Rozsądnie jest brać pod uwagę kwoty w przedziale 300-500 EUR za weekend w Mediolanie w którym nie szalejemy ale też nie odmawiamy sobie najbardziej znanych restauracji, atrakcji czy drobnych zakupów. Jeśli chcemy poszaleć to w Mediolanie 300 EUR możemy wydać w ciągu weekendu na samo tylko jedzenie.

Pamiętajmy też, że są w Mediolanie dobre restauracje w których za 300 EUR nie zjemy nawet obiadu.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB