Ile kosztuje Aperol w Mediolanie? Mediolan cena Aperola

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjazdu do Włoch bez zjedzenia pizzy, inni zaś są fanami picia Aperola. Wśród osób planujących wyjazd do Mediolanu często pojawia się pytanie o to ile kosztuje Aperol w Mediolanie. Ile trzeba zapłacić za popularny koktajl w ciekawych restauracjach w Mediolanie? Jaki to wydatek?

Co to jest Aperol?
Aperol to włoski likier o gorzkim smaku, stworzony w 1919 roku przez braci Barbieri w Padwie. Główne składniki Aperola to gorzkie pomarańcze, zioła, korzenie, oraz kwiaty. Aperol ma niższy stopień alkoholu niż większość innych likierów, zwykle zawiera około 11% alkoholu. Aperol Spritz to popularny drink składający się z Aperola, prosecco, wody gazowanej i plasterka pomarańczy.

 

Jednym z najsłynniejszych miejsc na picie Aperola w Mediolanie, a być może i na świecie, jest knajpka Terrazza Aperol w Galleria Vittorio Emanuele II. Nie jest wprawdzie specjalnie dobrze oceniania, ale jest popularna i znana na cały świat. Za Aperol w Terrazza Aperol w Mediolanie, oferowany tu w kilku najróżniejszych wariantach, trzeba zapłacić w granicach 20 EUR.

Jeśli chcemy wybrać się na Aperol w nieco bardziej luksusowe miejsce, takie jak chociażby Terrazza Gallia Bar z oszałamiającym widokiem na okolicę, to musimy przygotować się na wydatek w granicach 21 EUR. W barze hotelu Mandarin Oriental za drinki płacimy 28 EUR.

W mniej wyszukanych lub po prostu oddalonych od centrum lokalach w Mediolanie cena będzie zdecydowanie niższa. W The Spirit zapłacimy w granicach 12-15 EUR. W Rufus Coctail Bar za Spritz płacimy 8 EUR, a wersje bardziej wyszukane kosztować będą 9-11 EUR.

Za drinka z Aperolem w Rita Coctails zapłacimy 12 EUR. Aperol Spritz w Un Posto a Milano to koszt 5 EUR.

Podsumowanie: ile kosztuje Aperol w Mediolanie? W najpopularniejszych (nie znaczy to oczywiście najlepszych) miejscach w samym centrum Mediolanu lub też w bardziej wysmakowanych lokalach trzeba przygotować się na wydatek w granicach +/- 20 EUR. Aperol w miejscach średniej klasy kupimy w przedziale 12-15 EUR, a przy odrobinie szczęścia dalej od centrum uda nam się wypić popularnego drinka nawet w cenie poniżej 10 EUR. Ceny nie obejmują ewentualnego coperto. Tutaj dowiecie się ile kosztuje kawa w Mediolanie.

Polecamy przeczytać również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB