Gdzie jest Mediolan? Gdzie leży Mediolan, mapa i położenie

Mediolan to popularna destynacja wśród polskich turystów. Niektórzy jednak zastanawiają się gdzie leży Mediolan i gdzie jest na mapie, jakie jest umiejscowienie Mediolanu? Oto niebanalna odpowiedź na to banalne pytanie.

Gdzie leży Mediolan?

Na początek chciałoby się odpowiedzieć, że Mediolan leży w naszych sercach – jednak tutaj przedstawimy odpowiedź na pytanie Gdzie jest Mediolan, ale na mapie i w Europie. Mediolan jest jednym z najważniejszych miast we Włoszech, zarówno pod względem gospodarczym, jak i kulturalnym. Leży na północ od środkowej części kraju, w regionie Lombardia, który jest jednym z najbogatszych i najbardziej rozwiniętych regionów Włoch.

Geograficzne położenie Mediolanu

Zacznijmy od tego, gdzie geograficznie leży Mediolan.

Mediolan  znajduje się na północy Włoch blisko Alp na nizinie w północnej części doliny Padu. Mediolan nie leży nad Padem, a na nizinie pomiędzy Padem a Alpami. Charakteryzuje się on dzięki położeniu wilgotnym klimatem subtropikalnym. Znajduje się on na kontynencie Europejskim przy początku półwyspu Apenińskiego na wysokości mniej więcej 120 m n.p.m.

Gdzie leży Mediolan
Mediolan na mapie

Jak widzicie Mediolan leży blisko Alp z niewielką odległością do Jezior Lago di Como (37km w linii prostej), Lago Maggiore (52km w linii prostej), Lago Garda (104 km w linii prostej) oraz 120 km od Morza i Genui w linii prostej. Znajduje się w strefie czasowej UTC+1 (czyli tej samej co Polska).

Innymi słowy, odpowiadając gdzie leży Mediolan? Mediolan jest w Europie, blisko początku półwyspu Apenińskiego, w dolinie Padu, niedaleko Alp.

 

Polityczne położenie Mediolanu

Politycznie Mediolan leży we Włoszech w Europie, na północy kraju i jest stolicą regionu Lombardia, jest największym miastem północy Włoch i drugim największym miastem Włoch.

Innymi słowy, odpowiadając gdzie jest Mediolan? Mediolan jest w Europie, na północy Włoch, jest stolicą regionu Lombardia. Jego numer kierunkowy to 0039 02.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB