Czy Milan i Mediolan to to samo? Jaka jest różnica?

Włochy kojarzą się ze sportowymi samochodami, dobrą pogodą, plażami, przystojnymi mężczyznami i modą, a skoro moda to i Mediolan. Kiedy mówimy o jednym z najważniejszych miast we Włoszech często pojawia się pewna niewiedza. Czy Mediolan i Milan to to samo? Jaka jest różnica? Postarajmy się wyjaśnić to skomplikowane zagadnienie.

Czy Mediolan to to samo co Milan? Milan, to angielska nazwa dla Mediolanu oraz nazwa w mediolańskim dialekcie języka lombardzkiego dla stolicy regionu Lombardia i jednego z najważniejszych ośrodków kulturalnych, finansowych i modowych nie tylko we Włoszech, ale także w całej Europie czyli… Mediolanu.

Milan to Mediolan po lombardzku i po angielsku. Warto dodać, że włoska nazwa miasta brzmi Milano. Niezależnie czy czytamy więc o Milanie, Mediolanie czy o Milano to zawsze chodzi o jedno miejsce.

Choć nazwy te mogą różnić się fonetycznie i gramatycznie, to jednak odnoszą się do tego samego pięknego miasta o bogatej historii i kulturze. Przy okazji warto dodać, że wiele osób stawia sobie pytanie czy Mediolan i Bergamo to to samo. To pytanie, z pozoru niezbyt mądre, wcale nie jest takie głupie jak może się wydawać zwłaszcza przy okazji podróży samolotem.

Podsumowanie: czy Mediolan to to samo co Milan i Milano? Tak, wszystkie z wymienionych tu nazw dotyczą tego samego pięknego miasta w Lombardii we Włoszech.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB