Czy w Mediolanie sklepy są otwarte w niedziele?

Mediolan nie należy do najtańszych miast turystycznych dlatego też wiele osób poszukujących oszczędności decyduje się na przykład na spożywanie trunków w pokoju lub własnoręczne przygotowanie posiłków. W takim wypadku wcześniej potrzebne jest zrobienie zakupów dlatego też wiele osób zastanawia się czy w Mediolanie sklepy są otwarte w niedziele. Czy w Mediolanie jest zakaz handlu?

Mediolan należy do jednych z najpopularniejszych miast turystycznych ale to nie z tego powodu nie mamy się co obawiać o to, że nie uda się zrobić zakupów w niedzielę.

W Mediolanie nie istnieją żadne zapisy prawne zakazujące przedsiębiorcom pracy w określonych dniach tygodnia. Nie ma tu zakazu handlu w niedziele dlatego też sklepy mogą być otwarte. W większości przypadków są i to dodatkowo w większości przypadków otwarte są w takich samych godzinach jak w każdy inny dzień w tygodniu.

W Mediolanie otwarte w niedziele są więc zarówno duże markety spożywcze jak i mniejsze sklepy położone w turystycznych okolicach w centrum. Co więcej w centrum Mediolanu łatwo jest znaleźć także supermarkety otwarte 24 godziny na dobę.

Skoro wiemy już, że sklepy w Mediolanie w niedziele są otwarte warto też dodać, że sklepy są otwarte w większość świąt. W większość świąt czy to narodowych czy kościelnych (takich jak Wielkanoc) sklepy są otwarte albo według normalnych godzin otwarcia albo według godzin nieznacznie skróconych.

Podsumowanie: czy w Mediolanie sklepy są otwarte w niedziele? Tak. W Mediolanie nie ma niedzielnego zakazu handlu. Jeśli jakiś sklep jest w niedzielę zamknięty jest to decyzja wynikająca z woli właściciela, a nie przepisów które go do tego zmusiły.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB