Czy Mediolan jest nad morzem? Czy jest plaża w Mediolanie?

Dla wielu osób skojarzenie jest proste Włochy = plaża i może dlatego też niektórzy turyści przed wyjazdem do Mediolanu zastanawiają się czy Mediolan leży nad morzem i czy posiada plaże. Czy są plaże w Mediolanie? Czy jest morze? Gdzie na plażę i nad wodę w Mediolanie?

Mediolan to miejscowość położona na północy Włoch w regionie Lombardia. Wystarczy rzut oka na mapę kraju by zobaczyć, że Mediolan nie jest nadmorską miejscowością. Położony w północno-zachodniej części Włoch, Mediolan znajduje się z dala od wybrzeża Morza Śródziemnego. Najbliższe morze, Morze Liguryjskie, znajduje się około 150-200 kilometrów na zachód od Mediolanu.

Pytanie o plaże w Mediolanie nie jest jednak wcale tak głupie jak mogłoby się wydawać. Czy są plaże w Mediolanie? Są! W 1930 roku nieopodal lotniska Linate w Mediolanie zostało otwarte jezioro Idroscalo. Sztuczne jezioro, budowane od 1928 roku, powstało jako lądowisko dla wodnosamolotów.

Z czasem popularność tego typu maszyn spadła do zera ale jezioro pozostało i jest obecnie wykorzystywane w celach rekreacyjnych. Nad jeziorem znajduje się plaża piaszczysta, są też trawiaste brzegi jeziora wykorzystywane do opalania się. Nad Idroscalo znajduje się też otwarta od kwietnia do połowy września plaża Gud Beach. W pobliże jeziora dojedziemy metrem na stacje Strada Rivoltana Via Buozzi (Segrate).

Wielu mieszkańców i turystów z Mediolanu udaje się na plaże nad Jezioro Como na weekendowe wypady. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci transportowej przejazd do Como jest naprawdę wygodny i szybki. Tutaj dowiecie się jak dojechać z Mediolanu nad Jezioro Como.

Podsumowanie: czy Mediolan leży nad morzem
? Nie, Mediolan nie jest nadmorską miejscowością. Jeśli chcemy wybrać się na plaże w Mediolanie to mamy do wyboru jezioro Idroscalo do którego można dość łatwo dojechać. Jeśli mamy więcej czasu to na plażę z Mediolanu możemy pojechać nad Como.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB