Kiedy jest Fashion Week w Mediolanie? Kiedy Tydzień Mody 2024

Mediolan to centrum turystyczne, naukowe, biznesowe oraz oczywiście światowa stolica mody. Dla fanów mody jednym z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku jest organizowany w Mediolanie Fashion Week. Kiedy jest Fashion Week 2024 w Mediolanie? Jaka jest data imprezy w 2024 roku?

Milan Fashion Week czyli Settimana della moda di Milano jest, obok Tygodnia Mody w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, jednym z najważniejszych tygodni mody tak zwanej wielkiej czwórki.

W czasie Tygodnia Mody w Mediolanie prezentowane są kolekcje jesienno-zimowe (w lutym lub w marcu) oraz kolekcje wiosenno-letnie (we wrześniu lub październiku). Milan Fashion Week odbywa się więc cyklicznie co pół roku.

Kiedy jest Fashion Week w Mediolnie w 2024 roku? Jesienna edycja imprezy zapowiedziana jest w dniach 17-23 września 2024 roku. Wówczas przedstawione zostaną trendy na wiosnę i lato 2025 roku.

Impreza została po raz pierwszy zorganizowana w 1958 roku. Na przestrzeni lat pozycja Mediolanu na fashionowej mapie świata rosła. W czasie Milano Fashion Week można było obserwować momenty, które na zawsze wpisały się w historię światowej mody takie jak pokaz kolekcji Versace jesień/zima 1991 z udziałem Lindy Evangelisty, Cindy Crawford, Naomi Campbell i Christy TUrlinton.

Przez lata rosła też sama impreza, która obecnie jest wydarzeniem o ogromnym rozmiarze. W czasie Tygodnia Mody Mediolan zamienia się w jeden wielki fashion show. Z tego powodu, podobnie jak okres kwietniowych targów Milan Design Week, jest to okres w którym ceny hoteli w Mediolanie osiągają najwyższe poziomy.

W mieście organizowanych jest około 40 najróżniejszy pokazów w najważniejszych lokalizacjach Mediolanu. Najważniejsze pokazy to zawsze Milano Moda Donna, Milan SS Women Ready to Wear i Womanswear w czasie pokazów mody damskiej oraz Menswear oraz Milano Moda Uomo w czasie pokazów mody męskiej.

Ile kosztują bilety na pokazy?

Oczywiście na pokazy w czasie Tygodnia Mody w większości przypadków nie można wejść z ulicy, konieczne jest posiadanie zaproszenia, które otrzymują osoby z branży fashionowej, celebryci, przedstawiciele dużych galerii handlowych czy mediów, czasem możliwy jest zakup biletów ale jeśli szukacie w internecie ile kosztują bilety na Fashion Week to raczej nie znajdujecie się w grupie osób, które mogą je zdobyć.

Niektóre wejściówki licytowane są na aukcjach charytatywnych. Prawdziwi fani mody próbują dostać się na pokazy przychodząc na miejsce i licząc, że zostaną wpuszczeni na pokaz. Czasem się to udaje.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB