Jak tanio zwiedzić Mediolan? Porady praktyczne

Mediolan należy do najpopularniejszych i najbogatszych miast we Włoszech, a co za tym idzie ceny w Mediolanie są wysokie. Nie każdego stać na zwiedzanie Mediolanu bez szukania oszczędności dlatego też wiele osób zastanawia się jak tanio zwiedzić Mediolan. To że miasto jest drogie nie znaczy, że nie da się go zwiedzać tanio. Jak tanio zwiedzać Mediolan? Oto nasze porady praktyczne.

Tanie zwiedzanie Mediolanu

ile na weekend w Mediolanie

Mediolan jest jednym z najbogatszych, a co za tym idzie najdroższych miast we Włoszech. W Mediolanie po prostu jest drogo i ceny są wysokie. Pierwszą poradą, której można udzielić dla osób, które chcą tanio zwiedzać Mediolan jest to, by po prostu nie spały w Mediolanie.

Ceny noclegów w Mediolanie są wysokie. Na szczęście Lombardia i bezpośrednie okolice Mediolanu są dobrze skomunikowane siecią transportu publicznego. Wiele osób wybiera Bergamo jako bazę wypadową. Tutaj dowiecie się jak dojechać z Bergamo do Mediolanu.

Kupując karnet IO Viaggio pozwalający na nielimitowane darmowe przejazdy środkami komunikacji publicznej w Lombardii nawet codzienna podróż do Mediolanu nie jest przeszkodą, a pozwala oszczędzić nawet kilkaset złotych dziennie.

Po samym Mediolanie można poruszać się pieszo lub dość dobrze działającymi środkami komunikacji miejskiej.

Strajki we Włoszech
Komunikacja publiczna (miejska i kolejowa) we Włoszech często strajkuje. Na stronie głównej staramy się zawsze opisywać najbliższe planowane utrudnienia

 

Tanie zwiedzanie atrakcji w Mediolanie

Mediolan pogoda kwiecień

Zwiedzanie największych atrakcji w Mediolanie takich jak wstęp na taras i do katedry Duomo czy też by zobaczyć Ostatnią Wieczerzę są drogie. Obydwie te atrakcje dla osoby dorosłej to około 160 zł. Jak więc tanio zwiedzać Mediolan? Odpuścić największe i najdroższe atrakcje.

Warto więc wybrać się albo do darmowych muzeów w Mediolanie albo zwiedzać muzea miejskie (należące do gminy Comune di Milano) w których wstęp to 5 EUR, a również są ciekawe. Jest tu też dużo darmowych atrakcji jak Cmentarz Monumentalny czy ciekawe parki. Nie wydając ani 1 EUR też jesteśmy w stanie tanio zobaczyć Mediolan. Darmowe są też na przykład wszystkie kościoły poza katedrą.

Unikać konkretnych dat

Nawet jeśli wybierzemy nocleg w Monzie czy Bergamo zamiast samego Mediolanu to są pewne okresy w roku, które i tak nie pozwolą na oszczędności. Jakie to dni? To zawsze czas największych światowych targów branży meblarskiej Salone Internazionale del Mobile di Milano, czas gdy odbywają się Milan Fashion Week, wyścig F1 Gran Premio d’Italia, targów motoryzacyjnych MIMO, wielkich koncertów (jak koncert Taylor Swift w 2024 roku) czy największych spotkań Interu i AC Milanu na stadionie San Siro.

W datach dużych wydarzeń w Mediolanie i okolicy ceny noclegów wzrastają nawet kilkukrotnie.

Unikać restauracji

kiedy sa wyprzedaże w mediolanie

Mediolan jest drogi i restauracje w Mediolanie też. Jeśli chcemy tanio zwiedzać Mediolan to unikajmy restauracji w centrum Mediolanu. Te prezentujące wysoki poziom, jak na przykład restauracje Enrico Bartoliniego, są dla Polaków bardzo drogie, a te korzystnie położone nie zawsze są dobre ale za to zawsze są drogie.

Kawa espresso w samym centrum Mediolanu może kosztować nawet 5 EUR, gdy w Bergamo najdroższe kosztują po 2. Na szczęście są tanie miejsca w Mediolanie które tu opisujemy.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB