Jak dojechać z Mediolanu do Rzymu? Jaki jest cennik?

Mediolan i Rzym to jedne z najczęściej odwiedzanych miast we Włoszech. Wiele osób podczas swojego wyjazdu do Włoch chce odwiedzić zarówno stolicę mody jak i stolicę kraju. Jak dojechać z Mediolanu do Rzymu? Ile kosztuje przejazd z Mediolanu do Rzymu? Jak często jeżdżą pociągi? Ile kosztuje samolot z Mediolanu do Rzymu? Dziś podpowiadamy najlepszy sposób podróży między dwoma włoskimi miastami.

Przelot samolotem do Rzymu

Najprostszym i sposobem na podróż między Mediolanem, a Rzymem (podobnie jak między Bergamo a Rzymem) jest przelot samolotem. W Mediolanie jest kilka lotnisk z których da się do Rzymu polecieć.

Na lotnisko Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci kilka razy w tygodniu odbywają się loty z lotniska Malpensa, na lotnisko Leonarda da Vinci kilkanaście razy dziennie latają linie ITA Airways z lotniska Linate. Polecieć możemy też z lotniska Mediolan-Bergamo w Orio al Serio.

Lot z Mediolanu do Rzymu z odpowiednim wyprzedzeniem kupimy już za 100 zł, a z dnia na dzień kosztować będzie około 200-300 zł. Bezpośredni lot trwa około 1h. To cena niższa lub równa cenie pociągu, a podróż jest szybsza. Dla bojących się latać pozostają oczywiście pociągi.

Dojazd pociągiem do Rzymu

dworzec w Mediolanie
Obłędny i majestatyczny dworzec w Mediolanie

Na trasie między stacją Milano Centrale stację Stazione di Roma Termini kursują szybkie pociągi Frecciorossa. Na drugą stację kolejową w Rzymie dojedziemy nieco mniej znanymi konkurencyjnymi pociągami Italo, które oferują nieznacznie tańsze bilety.

Przejazd szybkim pociągiem z Mediolanu do Rzymu trwa około 3 godzin 10-20 minut przy wyborze pociągu Frecciarossa (koszt od około 46 EUR przy odpowiednio wczesnym zakupie biletu, jeśli pula najtańszych będzie wyczerpana bilety mogą być zdecydowanie droższe). W dni powszednie rozkład jest wręcz najeżony szybkimi pociągami z Mediolanu do Rzymu więc nie ma obaw – którymś zawsze uda się pojechać.

Podróż pociągiem Italo do Rzymu z Mediolanu to podróż trwająca około 3 godzin 10 minut i najtańsze bilety na Italo możemy kupić w granicach od 30 EUR korzystając z promocji na bezpośrednie pociągi Milano Centrale do stacji Tiburtina czyli na drugi najważniejszy dworzec w Rzymie.

Dojazd autobusem i samochodem

Przejaz samochodem między Rzymem, a Mediolanem zajmie, w zależności od wybranej trasy od około 6 do 7 godzin jazdy, autobusem z Mediolanu do Rzymu również da się przejechać ale wspominamy to jako ciekawostkę. Podróż zajmie nam około 9 godzin i kosztować będzie około 25 EUR. Taka forma podróży nie ma więc najmniejszego sensu.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB