Czy w Mediolanie jest Uber? Ceny Ubera w Mediolanie

Wiele osób, które są na etapie planowanie swojej pierwszej podróży do Mediolanu zastanawia się czy w Mediolanie jest Uber. Czy Uber działa w Mediolanie? Czy Uber działa w Mediolanie na lotnisku i na dworcu? Jakie są ceny Ubera w Mediolanie? Przyjrzyjmy się tematowi Ubera w Mediolanie i odpowiedzmy na pytanie: dlaczego w Mediolanie Uber jest taki drogi?

Co to jest Uber?
Uber to aplikacja do zamawiania usługi przewozu osób, dostaw kurierskich, dostawy jedzenia i transportu towarowego, a nawet łodzi czy śmigłowców. Została założona w 2010 roku i ma siedzibę w San Francisco, Kalifornia. Uber działa w około 70 krajach świata

 

Czy w Mediolanie jest Uber? Tak, obecność Ubera we Włoszech w 2013 roku rozpoczęła się właśnie od Mediolanu i jeśli coś łączy taksówkarzy z Mediolanu z taksówkarzami w Polsce to są to akcje wymierzone w Ubera. Taksówkarze w Mediolanie go nienawidzą! Dlaczego? Z powodu niższych cen. Jakie są ceny?

Wejście Ubera do Włoch i do Mediolanu skusiło podróżnych niższymi cenami. W dzisiejszych czasach ceny nie są już aż tak atrakcyjne jak kiedyś. Przez prawne formalności we Włoszech zabroniono działania podstawowej wersji UberX oraz UberPoP, które oferują zawsze najkorzystniejsze ceny.

We Włoszech został tylko drogi i luksusowy Uber Black, który działa w Mediolanie. Dodatkowo z poziomu aplikacji Uber we Włoszech można zamawiać taksówki i to właśnie… zamówienie taxi przez aplikację Uber często jest najtańsze.

Ile kosztuje Uber w Mediolanie?


Ze względu na to, że w Mediolanie działa tylko Uber Black z samochodami wyższej klasy jest on w większości przypadków droższy niż przejazd taksówką. W Uber Black w Mediolanie zwykle zgarniają nas auta takie jak BMW 7, Audi A8 czy Mercedes S. Samochody nie mogą być starsze niż 5 lat.

Za przejazd w niedzielny wieczór na trasie od San Siro do najbliższych okolic Piazza Duomo w Uber Black w Mediolanie płacimy 25-30 EUR w zależności od przelicznika. Przejazd na tej samej trasie taksówką zamówioną w aplikacji Uber kosztować będzie około 20 EUR.

W wielu przypadkach wybranie standardowej taksówki w Mediolanie będzie tańsze. Jedynym z przypadków w których lepiej wybrać luksusowe samochody Uber Black są przejazdy na trasach z i do lotnisk w Mediolanie, które w taksówkach mają sztywny cennik, a w Uberze kosztują… tyle samo.

Podsumowanie: czy w Mediolanie jest Uber? Tak, ale ze względu na protesty włoskich taksówkarzy działa tu tylko lusksuowy Uber Black, a tańsze przejazdy zamówione w aplikacji to po prostu przejazdy taksówką.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB