Ile kosztuje Io Viaggio Lombardia? Cennik i ceny w 2024

Oto sposób na tanie podróżowanie po Lombardii, Mediolanie i Bergamo. Mamy dla Was aktualny  cennik i ceny IO Viaggio Lombardia w 2024 roku. Nie musicie więc już się martwić ile w zasadzie kosztuje IO Viaggio Lombardia, bo cały dość skomplikowany cennik Wam opiszemy. Zapraszamy!

Zacznijmy od tego, że IO Viaggio to popularna w Lombardii karta pozwalająca taniej podróżować (w cenie abonamentu) przez daną ilość dni, możecie tą kartę doładować biletami okresowymi przewoźników z Lombardii. Co ciekawe obejmuje ona nie tylko koleje ale i komunikację miejską. Oto informacje o cenniku i cenie IO Viaggio Lombardia w roku 2024.

Io Viaggio Lombardia Cennik

Ceny opcji io viaggio ovunque in Lombardia czyli jeżdżę po całej Lombardii zależą od ilości dni na ile kupicie kartę:

Rodzaj biletu Cena
1 dzień 17,50 EUR
2 dni 29,00 EUR
3 dni 35,00 EUR
7 dni 46,50 EUR

W ramach tego biletu możecie jeździć po całej Lombardii korzystając z większości komunikacji zbiorowych i przewoźników. Ich listę znajdziecie w artykule Jak działa i co obejmuje IO Viaggio Lombardia.

Cennik opcji io viaggio ovunque in Provincia czyli jeżdżę po wybranej prowincji (pomiędz dwoma punktami) zależą od wybranej prowincji. Karta ważna jest miesiąc.

Rodzaj biletu Cena
Como, Lecco, Lodi, Sondrio, Varese 81 EUR /msc
Cremona, Mantua, Pavia 87 EUR /msc
Bergamo, Brescia 93 EUR /msc

Jak skasować Io Viaggio Lombardia?

Jak skasować Ii Viaggio na komórki a jak w wersji papierowej? Ważność biletu zaczyna się od daty skasowania (metoda papierowa lub magnetyczna) w odpowiednich kasownikach LUB jeśli na stacji takowych nie ma, należy skasować własnoręcznie długopisem (niezmywalnym) podając datę początkową oraz stację od której zaczynacie podróż.

W przypadku aplikacji nie wymaga kasowania, gdyż początek ważności biletu zaczyna się od zakupu.

Link do aplikacji.

 

Gdzie można kupić Io Viaggio Lombardia?

Kartę IO Viaggio możecie kupić między innymi w:

  • kasach biletowych na dworcach
  • biletomatach
  • biletomatach automatycznych Trenord
  • punktach komunikacji miejskich
  • oraz jeśli ma to zastosowanie w aplikacji na smartfony

Nie zapomnijcie wejść na stronę co obejmuje Io Viaggio w Lombardii. Tutaj dowiecie się kiedy warto kupić IO Viaggio, a kiedy nie.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB