Strajk we Włoszech 22 kwietnia. Koleje, opóźnienia w Mediolanie, Wenecji i Bergamo

Ledwo opadł kurz po ostatnim strajku pracowników transportu publicznego we Włoszech i już nadszedł czas na kolejny strajk. 22 kwietnia 2024 roku planowany jest strajk pracowników kolei we Włoszech czyli strajk Trenord i Trenitalia. Jakie są planowane utrudnienia? Czy będą kursować pociąg? Dziś wyjaśniamy kolejny strajk we Włoszech 22 kwietnia 2024 w Lombardii i Wenecji Euganejskiej.

Strajki we Włoszech nie są niczym nowym. Kolejny zaplanowany na poniedziałek 22 kwietnia to strajk pracowników kolei Trenord oraz Trenitalia. Organizatorem strajku są związki zawodowe Orsa Ferrovie, Fit-Cisl, Uilt-Uil, Ugl Ferrovieri, Slm-Fast-Confsal, Orsa Ferrovie oraz Osr Uilt-Uil.

Na początek wyjaśniamy: strajk 22 kwietnia nie dotyczy komunikacji miejskiej w Mediolanie i Bergamo i innych form transportu kołowego. Chodzi o pracowników kolei. Strajk został już potwierdzony przez Trenord. Jakie są jego godziny?

Godziny strajku zależą od regionu. W Wenecji Euganejskiej strajk planowany jest na 22 kwietnia w godzinach od 9:01 do 17:00 i będzie dotyczyć także pociągów szybkich kolei międzymiastowej. W Lombardii godziny są inne.

W oficjalnym komunikacie Trenord czytamy, że utrudnienia lub całkowite zawieszenie kursów pociągów planowane jest w godzinach od 6 do 9 i od 18 do 21. W tym okresie kursować będą tylko tak zwane pociągu gwarantowane.

Strajk 22 kwietnia 2024 w Lombardii czyli w Mediolanie i Bergamo obowiązywać ma od 3 nad ranem w poniedziałek 22 kwietnia do 2 w nocy we wtorek 23 kwietnia 2024 roku.

pociągi z Bergamo do Lecco

W Lombardii od 6:00 do 9:00 i od 18:00 do 21:00 kursować będą pociągi znajdujące się na liście tak zwanych „usług gwarantowanych”. W ciągu całego dnia można spodziewać się utrudnień w funkcjonowaniu wszystkich pociągów obsługiwanych przez Trenord.

Zobaczcie jakie są opcje w transporcie pomiędzy Bergamo a Mediolanem i jak dojechać z Bergamo do Mediolanu. tak, by uniknąć konieczności podróżowania koleją. W Mediolanie planowana jest autobusowa komunikacja zastępcza Malpensa – Mediolan Cadorna oraz na trasie Malpensa Stabio.

Jeśli planujecie przemieścić się tego dnia z Wenecji do Mediolanu polecamy wybrać godziny popołudniowe, transport kołowy lub inny dzień. Na tej trasie często podróżuje się to Verony, Bergamo czy Brescii, tutaj też musicie mieć się na uwadze.

Strajk w komunikacji miejskiej?

Lokalny transport publiczny, metro, autobusy i tramwaje – będzie funkcjonować normalnie w Mediolanie w dniu 22 kwietnia. Jednak możliwe są strajki na początku maja. Na dzień 1 maja przewidziany jest 24-godzinny strajk generalny, a na 6 maja organizacja Usb Lavoro Privato zaprasza do udziału w 24-godzinnym strajku. Planowane na maj strajki opiszemy w kolejnych artykułach.

Dodatkowo może Wam pomóc artykuł jak dojechać z Mediolanu nad Como oraz jak wygląda remont z Bergamo do Lecco.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB