Zniżki na atrakcje dla posiadaczy IO Viaggio. Mało kto o tym wie!

IO Viaggio to popularny w Lombardii bilet łączony na różne środki transportu publicznego. Wielu turystów, którzy przyjeżdżają do Lombardii nie zdaje sobie sprawy, że IO Viaggio ma jeszcze jedną zaletę – zniżki do muzeów i atrakcji! Jakie są korzyści dla posiadaczy IO Viaggio?

IO Viaggio to nie tylko bilet na najróżniejsze środki komunikacji publicznej w miastach Lombardii ale również karta IO Viaggio Card, która pozwala na dodatkowe zniżki dla osób, które zwiedzają region położony na północy Włoch. Co można zobaczyć taniej od innych?

Posiadanie IO Viaggio pozwala nam na tańsze zwiedzanie atrakcji, zniżkowy wstęp do muzeów, a także tańsze wejściówki na wydarzenia kulturalne.

Zniżkowe wstępy otrzymamy na niektóre wystawy w Palazzo delle Paure w Lecco, w Palazzo Reale w Mediolanie albo w Muzeum Diecezjalnym. Na stronie IO Viaggio zawsze znajduje się lista aktualnych czasowych wystaw muzealnych w Lombardii na które obowiązuje zniżkowy wstęp.

Posiadając IO Viaggio można wejść także na zniżkowych bilach do niektórych muzeów i atrakcji. Wiosną 2024 roku na liście są Akademia Carrara (13 zamiast 15 EUR), krypta San Sepolcro i Pinacoteca Ambrosiana, Willa Królewska w Monzie, Muzeum Miejskie w Mantua i w Brescii, wstęp zniżkowy do wszystkich miejskich muzeów w Bergamo (czyli m.in. Pallazo Podesta, Rocca, na Wieżę Poległych, na Wieżę Miejską po 3 EUR zamiast 5 EUR), a także zniżja na kartę Abbonamento Musei Lombardia oraz zniżkowy wstęp do Narodowego Muzeum Nauki i Techniki.

Posiadając IO Viaggio Card można też kupić zniżkowe bilety na wydarzenia kulturalne np. do Teatru Dal Verme, Teatru Gaber, Mediolańskiej Orkiestry Symfonicznej czy Teatru Narodowego. Zniżka to w większości przypadków 20 lub 25%. Co ważne w większości przypadków zniżkowe bilety z kartą IO Viaggio można kupić dla posiadacza karty oraz dla jednej osoby towarzyszącej.

Żeby posiadać zniżki konieczne jest IO Viaggio Card czyli fizyczna karta, którą zamawia się z wyprzedzeniem przez internet. Koszt karty to 10 EUR, a jej ważność to 4 lata. Poza biletami IO Viaggio można na nią ładować inne bilety okresowe.

Zawsze aktualna lista ofert zniżkowych dla użytkowników IO Viaggio Card dostępna jest na stronach internetowych Trenord. Biorąc pod uwagę możliwość kupienia zniżkowych biletów na atrakcje w Lombardii zakup IO Viaggio może w niektórych przypadkach opłacać się jeszcze bardziej.

Na temat biletu IO Viaggio polecamy przeczytać również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB